Vuoden 2021 Luetuimmat: S1mple kirjautui VAC-pelikiellon saaneelle käyttäjälle – ”Toivottavasti he eivät bannaa minua”
Natus Vinceren Oleksandr ”s1mple” Kostyliev koki perjantaina pelottavan tilanteen, kun hän kirjautui vahingossa kaverinsa käyttäjälle, jolla oli VAC-pelikielto.
Julkaisemme joulun alla vuoden 2021 luetuimpia juttuja. Tämä kyseinen uutinen S1mplen säikähdyksestä julkaistiin alunperin 2.1.2021.
Kilpailullinen CS:GO on tauolla, mutta Oleksandr ”s1mple” Kostyliev ei silti ole pitänyt kauheasti lomaa Valven tekemästä FPS-pelistä.
Lue myös: Natus Vincere koki yllätystappion – s1mple: ”Hävisimme kuolleelle joukkueelle”
Perjantaina ukrainalaistähti oli pyytänyt kaveriltaan Silver-tasoista käyttäjää, jotta hän voisi pelata kavereidensa kanssa muutaman ottelun. s1mple kirjautui käyttäjälle, mutta huomasi heti, että käyttäjä on VAC-pelikiellossa, joten hän kirjautui heti tililtä ulos.
– Pyysin ystävää etsimään satunnaisen käyttäjän, joka on Silver tasoinen, jotta voisimme pelata yhdessä. Menin sisään ja se oli VAC-pelikiellossa, toivottavasti he eivät bannaa minua, s1mple kirjoitti Twitterissä.
S1mple ei missään vaiheessa avannut CS:GOta kyseisellä tilillä, joten luultavasti tästä Natus Vinceren tähtipelaaja ei ole saamassa minkäänlaista rangaistusta. Esimerkiksi Elias ”Jamppi” Olkkosen VAC-pelikielto -tapauksessa suomalaispelaaja oli jossain vaiheessa pelannut käyttäjällä muutamia otteluita.
just asked a friend to find an random account with a silver rank to play together, went into it and there is a VAC BAN (CS:GO), hope they won't ban me LOL
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Sirmitevin ja Olkkosen Team Vitalitylle avaustappio
- Eetu ”sAw” Sahan G2 aloitti voitolla Krakovassa
- CS2:n suurturnaus alkaa Krakovassa
- Topias ”Topson” Taavitsaisen pelit päätökseen
- CS2:n 2027 major-turnaukset viedään Euroopan ulkopuolelle
- Joona ”Serral” Sotalalle surkeita uutisia – valtavat tulomenetykset
- Nikita ”Derke” Sirmitevin ja Elias ”Jamppi” Olkkosen joukkue voittoon
- Suomi jatkoon e-koripallon MM-karsinnoissa
- Nikita ”Derke” Sirmitev ja Elias ”Jamppi” Olkkonen aloittivat vuotensa voitolla
- Topias ”Topson” Taavitsaisen joukkueelle tappio
- Atomisaurus tallustelee PUBG:n mobiiliversioon
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- Tältä näyttäisi suomalainen Overwatch hahmo – Korealainen fani suunnitteli joukkion uusia sankareita
- 10 kysymystä e-urheilusta: Testaa tietosi kilpapelaamisen maailmasta!
- Counter-Strike palaa tauolta: Yhteenveto tulevista tapahtumista
- ENCE rikkoi hiljaisuuden koskien joukkueen draamaa – CS:GO-yhteisö pillastui: ”Tämä lausunto on myöhässä”
- GuardiaN tähdittää Team Sampin uutta kokoonpanoa
- Hauska video: Team Liquid leikki piilosta jalkapalloareenalla – Jampilla ovela paikka
- Hävytön clutchi! Wojciech ”Prism” Zięba veti 1vs5 pistooliässän!
- Huhu: fnx siirtyy Imperialin penkille – aikoo osallistua Brasilian Ex on the Beach -ohjelmaan!