Shroud kertoi, milloin hän aikoo lopettaa striimaamisen
Kuva: Getty Images
Twitchin suosituimpiin striimaajiin kuuluva Michael ”Shroud” Grzesiek kertoi askeisessä lähetyksessään, millaisessa tilanteessa hän lopettaisi striimaamisen.
Huolimatta Shroudin Mixer-vierailusta ennen sivuston lopullista floppaamista, palasi Shroud heti Twitch-paluunsa jälkeen yhdeksi sivuston suosituimmaksi striimaajaksi.
Lue lisää: Mixer on virallisesti flopannut – Ninja ja Shroud tienasivat kymmeniä miljoonia, ja ovat nyt vapaita palaamaan Twitchiin
Äskeisessä lähetyksessään, nousi esille kysymys striimaamisen lopettamisesta, katsojan kysyttyä Shroudilta: ”Montako vuotta tämä meinasi vielä jatkaa striimaamista?”
– Minusta tuntuu että aion striimata niin pitkään kun nautin videopeleistä. Jos joskus menetän niiden pelaamisesta saamani nautinnon, sitten lopetan, vastasi Shroud katsojan kysymykseen.
Shroudin vastauksessa on hyvinkin paljon järkeä, sillä hän ei ole ikinä innostunut IRL-striimaamisesta, vaan striimaa ainoastaan pelaamistaan. Shroud kuitenkin lisäsi, ettei usko pelaamisesta saamansa nautinnon ikinä hiipuvan.
– Se on kuitenkin tosi epätodennäköistä. Joka kerta kun uusi peli tulee ulos, tunnen olevani taas kuin lapsi jouluna. Tiedätkö tunteen? Uskon tekeväni tätä ainakin vielä minimissään kymmenen vuotta, Shroud jatkoi.
Tämä sanottuna, voivat Shroud fanit jatkaa iloisin mielin hänen striimeistään nauttimista – sillä hän ei ole lähtemässä yhtään mihinkään.
Katso myös: Neymar nöyryytti Vitalityn ZywOota ja shoxia – voitti 1v3-tilanteen ja antoi päälle vielä puukosta
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: talleta 1€ ja saat 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- PGL Bukarestiin uusi joukkue
- Matias “Banjo” Kivistön Fokus mukaan huipputurnaukseen
- Esports World Cupissa jaossa massiivinen palkintopotti
- VALORANT mukaan Esports Nations Cupiin
- CS2:n huipputurnaus IEM Kölniin tulossa merkittävä muutos
- Olkkonen ja Sirmitev juhlivat turnausvoittoa
- NUKE-Liigan tonen kausi alkaa maaliskuussa
- Sirmitev ja Olkkonen taistelevat turnausvoitosta
- Jimi ”Jimpphat” Salo juhli kolmatta sijaa
- MOUZ:n voittohaaveet nurin Romaniassa
- Valokeilassa eSM-liigassa pelaava Aleksi Aalto – ”Ensimmäiset tunnit meni touchpadilla”
- 100 Thieves järjestää maailman ensimmäisen VALORANT-turnauksen
- CS:GO-pro ampui 100 000 bottia 18 tunnissa – asetti uuden maailmanennätyksen
- Dota 2 TI10 Länsi Euroopan karsinnat alkavat pian, mukana kolme suomalaista!
- E-urheilun olympialaiset tulossa – ensimmäiset kisat vuonna 2027
- Fortnite Secret Skirmish alkoi! Turnauksessa jaossa 500,000 dollaria
- Joni ”Patzukka” Nikkasen EWC päättyi pettymykseen
- ESPN: Riot suunnittelee järjestävänsä League of Legendsin MM-kisat ”kupla-formaatissa”
- Triumph suoritti kolmen miehen boostin Overpassissa – onnistui täydellisesti!
- 37 valmentajaa bannattiin katsojabugin käyttämisestä – ENCEn valmentajalle yli vuoden tuomio!