Neymar nöyryytti Vitalityn ZywOota ja shoxia – voitti 1v3-tilanteen ja antoi päälle vielä puukosta

Brasilialainen jalkapallotähti Neymar tunnetaan myös rakkaudestaan e-urheilua kohtaan, ja se myös näkyy, sillä striimaa hän omia CS:GO-pelejään hyvinkin tiuhaan tahtiin kiireisestä huippu-urheilijan aikataulustaan huolimatta.
Maanantaisessa striimissään, osoitti Paris Saint-Germainin tähtihyökkääjä Neymar olevansa jalkapallon lisäksi myös CS:GO-pelinsä huipulla.
Neymar nähtiin pelaamassa kaverimielistä FACEIT-ottelua e-urheiluorganisaatio Vitalityn pelaajia vastaan. Mukana ottelussa oli myös Neymarin maanmiehistä koostuvan FURIAn pelaajia.
Infernon pistoolikierroksella, saivat katsojat todistaa jalkapallotähdeltä melkoisen suorituksen, tämän voitettua 1v3-tilanne maailman parhaana pelaajana pidettyä Vitalityn Mathieu ”ZywOo” Herbautia ja tämän joukkuekaveri Richard ”shox” Papillonia vastaan.
Tämä ei ollut myöskään Neymarin ainut ottelussa nähdyistä loistohetkistä. Miragessa, antoi hän ZywOolle kylmän viileästi puukosta, saaden tiimikaverinsa huutamaan innostuksesta.
Neymar on noussut striiminsä takia lähiaikoina useasti otsikoihin. Vain viime viikolla, jätti hän välistä jalkapallogaalan ja striimasi CS:GOta muiden futistähtien juhliessa. Marraskuussa, nousi hän otsikoihin puolestaan Twitch-banniensa takia, jotka hänelle langetettiin joukkuekaverinsa puhelinnumeron vuotamisesta.
Lue lisää Neymarista:
- Neymar skippasi jalkapallogaalan – pelasi samaan aikaan CS:GOta striimissään
- Neymar Jr bannattiin Twitchistä – vuoti joukkuekaverinsa puhelinnumeron suorassa lähetyksessä
- Video: Jalkapallotähti Neymar Jr hauskuutti katsojia CS:GO-taidoillaan!
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
- ENCE:n voittokulku jatkuu – nyt kaatui Team Vitality
- Heroic lähellä konkurssia
- ENCE:lle sensaatiomainen voitto maailman ykkösjoukkueesta
- 22-vuotias E-urheilija riisti oman henkensä
- HAVU:lle kirvelevä tappio huippujoukkuetta vastaan
- ENCE:llä iso ottelu edessä
- ENCE varmisti komealla voitolla jatkopaikan
- ENCE avasi ESL Pro Leaguen voitolla
- Ninjas in Pyjamasin turnaus päättyi pettymykseen
- Aleksi Virolaisen NiP:n oljenkorret käytetty – edessä pakkovoitto
- NaVi kerää rahaa Ukrainalle – s1mple kaivoi kuvettaan jättisummalla
- Riot Games paljasti laajan ottelumanipulaatiotapauksen – yhteensä 14 pelaajaa syytetty
- Elisa Mastersin finalistit selvillä
- TOP 10: Parhaat pelit samalta sohvalta pelattavaksi
- CS-legenda tekee paluun pelikentille
- Epic Games mahdollisti vihdoin tilien yhdistämisen – Näin se hoituu
- Fnatic juhli Elisa Mastersin voittoa
- PuBG:n maailmanmestaruudesta taistelee kaksi suomalaista
- Suomalainen Esports-organisaatio konkurssiin
- E-urheilun olympialaiset tulossa? KOK järjestää e-urheilun olympiaviikon ensi kesänä