Shroud ei säästellyt sanojaan CS:GO:n matchmakingista – ”V*ttu mitä roskaa”
Michael ”Shroud” Grzesiek on saanut CS:GO-huijareista tarpeekseen. Hänen mielestään pelin matchmaking on nykyisin roskaa.
Entinen Cloud9-tähti, nykyinen Twitch-sensaatio Michael ”Shroud” Grzesiek kertoi sunnuntaisessa striimissään tämän hetkisen mielipiteensä CS:GO:sta, paljastaen suosivansa nykyisin Valorantia sen ylitse.
Yksi faneista pyysi chatissa Shroudia pelaamaan CS:GO:ta. Pyyntö sai entisen ammattipelaajan naurahtamaan:
– Pelaa CS:GO:ta? LOL, toi oli hauska.
– Rakastaisin pelata CS:GO:ta jos se olisi hyvä. Valorantin hyvä puoli on se, että voit vain hypätä sisään, pelata pari peliä ja sinulla on hauskaa – tai sitten ei, mutta ainakin voit olla varma ettei vastustajasi huijaa.
– Taas joka kerta kun pelaat CS:GO-matchmakingia, on vastassasi aimbot, spinbot, wallhack, kaikki mahdolliset ja pelaajat vain teleporttailevat ympäriinsä. V*ttu mitä roskaa.
Jos video ei näy, voit katsoa sen täältä.
Shroud kuitenkin selvästi ikävöi CS:GO:ta, mutta kokee Valorantin pelaamisen olevan miellyttävämpää, sillä hoitaa pelin huijauksenesto tehtävänsä huomattavasti Valven iänikuista VAC:ia paremmin.
FPS-kuninkaan kommentti on kuitenkin hyvin kärjistetty, sillä on myös Valorant saanut oman osansa huijareita, sitten pelin vuoden 2020 julkaisun.
Lue myös: Euroopan parhaalle Valorant-pelaajalle bannit huijaamisesta – väittää olevansa syytön
Ota eurheilu.org seurantaan Twitterissä.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Sirmitevin ja Olkkosen Team Vitalitylle avaustappio
- Eetu ”sAw” Sahan G2 aloitti voitolla Krakovassa
- CS2:n suurturnaus alkaa Krakovassa
- Topias ”Topson” Taavitsaisen pelit päätökseen
- CS2:n 2027 major-turnaukset viedään Euroopan ulkopuolelle
- Joona ”Serral” Sotalalle surkeita uutisia – valtavat tulomenetykset
- Nikita ”Derke” Sirmitevin ja Elias ”Jamppi” Olkkosen joukkue voittoon
- Suomi jatkoon e-koripallon MM-karsinnoissa
- Nikita ”Derke” Sirmitev ja Elias ”Jamppi” Olkkonen aloittivat vuotensa voitolla
- Topias ”Topson” Taavitsaisen joukkueelle tappio
- Atomisaurus tallustelee PUBG:n mobiiliversioon
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- Tältä näyttäisi suomalainen Overwatch hahmo – Korealainen fani suunnitteli joukkion uusia sankareita
- 10 kysymystä e-urheilusta: Testaa tietosi kilpapelaamisen maailmasta!
- Counter-Strike palaa tauolta: Yhteenveto tulevista tapahtumista
- ENCE rikkoi hiljaisuuden koskien joukkueen draamaa – CS:GO-yhteisö pillastui: ”Tämä lausunto on myöhässä”
- GuardiaN tähdittää Team Sampin uutta kokoonpanoa
- Hauska video: Team Liquid leikki piilosta jalkapalloareenalla – Jampilla ovela paikka
- Hävytön clutchi! Wojciech ”Prism” Zięba veti 1vs5 pistooliässän!
- Huhu: fnx siirtyy Imperialin penkille – aikoo osallistua Brasilian Ex on the Beach -ohjelmaan!