”Rakastan videoiden tekemistä”, Felix ”PewDiePie” Kjellberg ilmoitti pitävänsä taukoa tubettamisesta

Felix ”PewDiePie” Kjellberg on ilmoittanut pitävänsä taukoa tubettamisesta. YouTube-tähti ei paljastanut sitä, milloin hän on tulossa takaisin lomaltaan.
Lomalla lähteminen ei ollut Kjellbergille helppoa. 15. tammikuuta julkaisemallaan videolla tähtitubettaja kertoi nauttivansa sisällön tuottamisesta. ”Totuus on se, että en halua pitää taukoa. Totuus on se, että rakastan videoiden tekemistä”, Kjellberg totesi virneen kera.
Kjellberg kertoi suunnittelemastaan tauosta jo ennen vuoden vaihtumista. Loma on varsin ansaittu, sillä vuosi 2019 on tubettajan kannalta merkittävä. Kjellberg onnistui ylittämään 100 miljoonan seuraajan rajapyykin, ja menneen vuoden aikana hän meni myös naimisiin Marzia Bisognin kanssa.
Saavutuksistaan huolimatta Kjellberg on ollut myös ankaran kritiikin kohteena. Varsinkin hänen antisemitismin vastaisella kansalaisjärjestö ADL:lle lahjoittamansa – ja sittemmin pois vetämänsä – 50 000 dollaria herättivät runsaasti keskustelua.
LUE MYÖS: PewDiePie joutui kummallisen somekohun keskelle – Syynä 50 tuhannen dollarin lahjoitus
Kuva: PAX Prime 2015
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Team Falcons juhli The Internationalin voittoa
- Football Manager 26 julkaisupäivä julki
- Astralis vaihtoi omistajaa
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat