Nyt se on varmaa: pashaBiceps jatkaa pelaajauraansa – Liquid Biceps on täällä!

Jarosław ”pashaBiceps” Jarząbkowskin paljasti Twitter-tilillään jatkavansa kilpailullista CS:GO-uraansa.
Aiemmin tällä viikolla PolishLeaks huhuili, että Jarosław ”pashaBiceps” Jarząbkowskin jatkaa pelaajauraansa Team Liquidin Akatemia-joukkueessa.
Lue lisää: Huhu: Jarosław ”pashaBiceps” Jarząbkowski tekee paluun CS:GO-kilpapelaajaksi
Nyt asialle saatiin varmistus itse pashaBicepsilta, kun hän ilmoitti asiasta Twitterissä.
– Papi on takaisin! Kaipasin niin paljon esportsin tuomaa jännitystä, joten palaan pelaajaksi. Keräsin lahjakkaita nuoria ja loin Liquid Bicepsin, jonka kanssa tulemme pelaamaan PLEleagueta. Katsotaan, mitä Papi voi tehdä, pashaBiceps kirjoitti.
32-vuotias puolalaislegenda on jo Liquidin sisällöntuottaja/striimaaja, joten sitä kautta organisaation tuki on varmasti saatu projektiin mukaan.
Liquid Biceps aikoo kilpailla Puolan e-urheiluliigassa.
Vielä ei ole varmuutta, tuleeko kokoonpano olemaan täysin puolalainen vai nähdäänkö riveissä myös pelaajia ympäri Eurooppaa.
PashaBiceps on CS:GO-maailmassa yksi tunnetuimmista ja henkilöistä. Hän pelasi ennen viimeisintä eläköitymistään Virtus.prossa yhdessä legendaaristen pelaajien, kuten Filip ”NEO” Kubskin, Paweł ”byali” Bielińskin, Wiktor ”TaZ” Wojtasin ja Janusz ”Snax” Pogorzelskin kanssa.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Astralis vaihtoi omistajaa
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa