Mitä?! Pelaaja nukkui tärkeän ottelun ohi – Evil Geniuses sai luovutusvoiton

Pelaaja nukkui tärkeän ottelun ohi Pohjois-Amerikan IEM Fall -turnauksessa. Evil Geniuses sai luovutusvoiton, kun Triumph ei pystynyt pelaamaan viidellä pelaajalla.
Tiistain ja keskiviikon välisenä yönä Suomen aikaa Evil Geniuses ja Triumph oli tarkoitus otella keskenään. 21-vuotias Jack ”xCeeD” Holiman ei herännyt ennen ottelua ja nukkui pelin ohi. Säännöt kieltävät neljällä pelaajalla pelaamisen ja Triumph joutui antamaan voiton EG:n hyväksi.
– Tämä on oikeastaan v*tun vitsi, että pelaaja nukkuu ottelun ohi, vaikka pelataan paikasta major-turnaukseen, Danish ”Nohte” Allana kommentoi Twitterissä.
Really shitty situation for his teammates.
Jos twiitti ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
Triumph oli B-lohkossa hyvässä 1-1 asetelmassa ennen EG:n kohtaamista, joten voiton antaminen vastustajalle oli massiivinen farssi. Lohkon kaksi parasta etenee pudotuspeleihin.
Jos twiitti ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
Lue myös: Hulvaton video! OG:n Sebastian ”Ceb” Dabs pelaa silmälapun kanssa
Ota eurheilu.org haltuun myös Twitterissä!
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio