G2:n uusi naisjoukkue voitti heti turnauksen – juliano loisti
G2:n uusi naisjoukkue voitti heti turnauksen. CS:GO:n pelaajat kiinnitettiin lokakuussa ja marraskuussa tuli muutoksia.
G2 kiinnitti lokakuussa The Originals -kokoonpanon, jonka nelikko pelasi yhdessä Counter-Strike: Global Offensivea XSET’in organisaatiossa.
Kokoonpanoa tähdittävät konkarit 28-vuotiaat Julia ”juliano” Kiran ja Petra ”Petra” Stoker. Molemmilta nähtiin erinomaisia suorituksia turnauksessa.
G2 Gozenin ja Guild X:n finaalissa pelattiin neljä karttaa ja G2 vei lukemin 3-1. Guildilta kärjessä oli turkkilainen Yağmur ”Smurfette” Gündüz. Hän otti Jetin kanssa maistuvat 78 tappoa ja ACS näytti 268. G2:n tilastollisesti paras oli tanskalainen Michaela ”Mimi” Lintrup. Mimi pelasi Sagen sekä Cypherin kanssa ja sai 74 tappoa ACS.n ollessa 237.
Sunnuntai-illan koitoksen käynnisti Breeze. Guild oli aluksi hyvin mukana ensimmäisen puolen päättyessä 6-6. Hyökkäyksessä Juliano pääsi Jetin kanssa tekemään mitä halusi ja otti 16 tappoa ja ACS näytti 544, kun G2 voitti 13-7.
Iceboxissa Petra näytti siltä, että hän pyörisi NHL-pelaajana Mestiksessä. 31 tappoa ja 16 kuolemaa takasivat G2 Gozenille toisen karttavoiton lukemin 13-10.
Ascentissa Smurfette yritti yksin kääntää finaalisarjan kulun ja otti joukkueen reppuselkään 29 tapolla ja vain 13 kuolemalla. Guild X kavensi otteluparin 2-1.
Kaikki ratkesi Splitissä. G2 Gozen lunasti mestaruuden voittamalla kartan 13-10.
Uusi pelaaja Cecilie ”Cille” Kallio sai finaalissa 54 tappoa, mutta kuoli 67 kertaa, joten miinusta tuli 13.
G2 sai kultamitalista 16 000 euroa ja Guild X tyytyi 12 000 euroon.
Jos twiitti ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
Lue myös: Vau! KOVA julkaisi Valorant-joukkueen ja uudisti tyylin täysin
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä!
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä
