Dr Disrespect kertoi Twitch-banneista paluustriimissään – ”Annetaan lakimiesten tehdä nyt työnsä”
Guy ”Dr Disrespect” Beahm bannattiin kesäkuun 26. päivä Twitchistä. Nyt hän on tehnyt paluun striimaamisen pariin YouTuben puolella.
Elokuun 7. päivä teki Guy ”Dr Disrespect” Beahm paluunsa striimaamisen pariin. Uudeksi striimausalustaksi valikoitui YouTube, ja ensimmäinen striimi uudella sivustolla osoittautuikin jättimenestykseksi. Docin ensimmäistä YouTube-lähetystä katsoi parhaillaan yli 500 000 ihmistä.
Kun kaksinkertainen Blockbuster-videopelimaailmanmestari näytti paluustriimissään vihdoinkin naamansa, otti hän heti puheeksi Twitch-banninsa. Doc kertoi ettei hänen tiiminsä tiedä vieläkään syytä, eikä Twitch ole ottanut minkään näköistä yhteyttä asiaan koskien.
Lue myös: Twitch-tähti NICKMERCS esitteli miljoonakotinsa – kuka sanoi ettei pelaamisella voi tienata?
– Kaikki haluavat tietää mitä tapahtui, mutta arvatkaa mitä? Haluan että katsotte minua suoraan silmiin kun sanon tämän. Meillä ei ole vieläkään mitään hajua miksi minut bannattiin. Me emme tehneet mitään ansaitaksemme banneja ja he eivät kommunikoineen niitä ennen tai niiden jälkeen, eivät ollenkaan, Doc kertoo videolla.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ voittoon trillerissä
- MOUZ aloitti IEM Chengdun voitolla – NAVI:lle tappio
- Rasmus ”Raajaro” Rosvallin NAVI jatkaa pelejään Marvel Rivals -huipputurnauksessa
- Rasmus ”Raajaro” Rosvallin NAVI:lle voitto
- Rasmus ”Raajaro” Rosvallin NAVI jatkoon huipputurnauksessa
- E-urheilun olympialaiset kuopattu toistaiseksi
- Eljas ”WuTum” Vierto neljäs Halon MM-kisoissa
- HAVU:n turnaus päätökseen
- HAVU:lle niukka tappio
- Venäläinen CS2-joukkue haastoi Ruotsin oikeuteen