Suomalaiset koetuksella – Karsinnat Disneylandin Dota 2 Major-turnaukseen käynnistyvät
MDL Disneyland Paris Major -turnauksen suljetut karsinnat alkoivat tänään ja tällä kertaa mukana on vahva suomalainen edustus.
Team Liquid ja OG ovat molemmat saaneet suoran kutsun karsintaan. Liquidin riveissä taistelee Lasse ”MATUMBAMAN” Urpalainen, kun taas OG:n riveissä osaamistaan esittelevät Jesse ”JerAx” Vainikka ja Topias ”Topson” Taavitsainen.
Kaikista kahdeksasta karsintaan osallistuvasta joukkueesta kolme parasta ansaitsee itselleen paikan Major-turnauksessa.
Ottelut ovat jo tällä hetkellä käynnissä, kun Team Liquid kohtaa Alliancen ja OG taistelee SexyAsF-joukkuetta vastaan. Molemmat suomalaisvahvisteiset kokoonpanot pelaavat eri lohkoissa, mikä entisestään parantaa joukkueiden todennäköisyyttä edetä karsintojen kautta mukaan Marjoreihin.
Karsinnat jatkuva 30.3. asti ja taisteluita voit seurata BeyondTheSummit Twitch-kanavan kautta. Kaikki ottelut pelataan paras kolmesta -periaatteella.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä