Summit1g, Dr Disrespect ja xQc totesivat PUBG:n ”tuomituksi”
PUBG:n taival ei ole ollut helpoimmasta päästä. Lennokkaan alun jälkeen pelin suosio on laskenut tasaisesti, ja teoksella on ollut vaikeuksia pysyä mukana battle royale -genren kilpailussa.
Nyt myös kolme kärkistriimaaja heittivät vettä myllyyn irvailemalla pelin kustannuksella. Tammikuun 21. päivä Felix ”xQc” Lengyel, Guy ”Dr Disrespect” Beahm ja Jaryd ”Summit1g” Lazar totesivat PUBG:n olevan enemmän tai vähemmän tuomittu.
XQc aloitti keskustelun vertaamalla H1Z1:n tilannetta PUBG:n nykyiseen tilanteeseen. Tämä huomio tuntui huvittavan muita striimaajia, jotka hymähtelivät myöntymisen merkiksi.
”Nämä pelit ovat tuomittuja. PUBG on ihan p*skaa”, xQc paukutti samalla kun Summit1g yritti sarkastisesti puolustella peliä. Tässä vaiheessa Dr Disrespect lopetti itsekseen hihittelyn ja totesi: ”Voi, kyllä se on tuomittu.”
Pian seurue keskusteli siitä, minkä takia he lopettivat PUBG:n pelaamisen. Yhdeksi syyksi he nostivat ”stream snipaamisen”, joka teki pelistä xQc:n mukaan pelikelvottoman.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä