Minne on hävinnyt Otto ”ottoNd” Sihvo? Pelannut viimeksi CS-ottelun viime vuonna

Minne on hävinnyt Otto ”ottoNd” Sihvo? Suomalainen AWP-pelaaja on pelannut virallisen ottelun viimeksi viime vuoden joulukuussa, eikä häntä ole nähty 2020 vuoden jälkeen myöskään FACE It Pro Leaguessa.
Otto ”ottoNd” Sihvon sopimus Contactin kanssa tuli päätökseen vuoden 2021 tammikuussa ja suomalaispelaaja on etsinyt uutta joukkuetta, mutta sitä ei ole ainakaan vielä löytynyt.
Tilanteesta erikoisen tekee se, että 23-vuotiasta AWP-tähteä ei olla nähty peliservereillä sitten vuoden 2020 joulukuun. OttoNd on pelannut viimeksi virallisen ottelun Complexityn varapelaajana joulukuussa. Hän ei ole myöskään pelannut koko tämän vuoden aikana yhtäkään ottelua FACEIT -palvelussa, jossa hän oli vielä viime vuoden puolella tuttu näky.
Suomalainen CS:GO:n sisäpiiriläinen Mr. Insider kertoi Twitter-tilillään myös, että ottoNd on nähty viimeksi paikalla Steamissa kolmisen viikkoa sitten.
Onko ottoNd:n ura päättymässä vai mistä on kyse? Onko suomalaispelaaja pelannut jollain smurf-käyttäjällään vai mikä on syynä pelaamattomuudelle? Näihin kysymyksiin moni suomalainen CS-fani toivoisi saavansa vastauksen.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Artikkelikuva: DreamHack
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ:lle jälleen finaalitappio
- MOUZ finaaliin
- MOUZ:n jatkoon – NAVI:n turnaus päätökseen
- Cristiano Ronaldo mukana Fatal Furyssa
- MOUZ:lle ja NAVI:lle tappiot
- NAVI eteni jatkoon BLAST Openissa
- MOUZ hurjan trillerin jälkeen jatkoon
- NAVI nappasi voiton
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi voitolla
- Heimo lakkauttaa CS2-joukkueensa