Lmbt poistuu AVANGARIN valmentajan roolista – miten käy uuden nuoren kokoonpanon?

AVANGAR on ilmoittanut Sergey ”lmbt” Bezhanovin kahden kuukauden sopimuksen loppuneen, ja poistuu hän nyt joukkueen valmentajan roolista. Lmbt oli vuoden alussa mukana kasaamassa joukkueen uutta nuorta kokoonpanoa.
Entinen myöskin mousesportsia sekä HellRaisersia valmentanut lmbt aikoo nyt toimia Maincast Russia -striimin ESL Pro Leaguen 11. kauden analyytikkona, sekä etsii hän samalla uusia mahdollisuuksia valmentajana.
AVANGARin uudella kokoonpanolla ei ole toistaiseksi yhtään virallista ottelua HLTV:n rekisterissä. Joukkue pelasi CIS Minor -turnauksen avoimissa karsinnoissa, mutta epäonnistui pääsemään suljettuun karsintavaiheeseen.
Nuori AVANGAR-kokoonpano on nyt vailla uutta valmentajaa:
🇰🇿 Diyar ”spellfull” Issakhanov
🇰🇿 Makhambet ”howl” Nurlybyekuly
🇰🇿 Aydos ”kade0” Khayrzhan
🇰🇿 Alan ”hidenway” Dyusembayev
🇰🇿 Temirlan ”TNDKingg” Nurmagamet
As the previously discussed coaching period is over, we’d like to thank Sergey for his passion and commitment to the team and wish all the best in his future endeavours
Lähteet: HLTV, Kuva: DreamHack
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ:lle jälleen finaalitappio
- MOUZ finaaliin
- MOUZ:n jatkoon – NAVI:n turnaus päätökseen
- Cristiano Ronaldo mukana Fatal Furyssa
- MOUZ:lle ja NAVI:lle tappiot
- NAVI eteni jatkoon BLAST Openissa
- MOUZ hurjan trillerin jälkeen jatkoon
- NAVI nappasi voiton
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi voitolla
- Heimo lakkauttaa CS2-joukkueensa