Kiusaantunut Felix ”PewDiePie” Kjellberg reagoi vanhaan kouluvaansa

Felix ”PewDiePie” Kjellbergin reaktio hänestä löytyneeseen koulukuvaan on herättänyt hilpeyttä verkossa.
Tuoreessa videossaan Kjellberg nosti esiin omasta Reddit-langastaan löytyneen kuvan, jossa hän poseeraa kahdeksannen luokan koulukuvassa. Kuvan oli julkaissut – omien sanojensa mukaan – Kjellbergin tuolloinen koulutoveri.
”Kävin samaa koulua Felixin kanssa, ja huomasin hänet vanhasta vuosikirjasta. Tämä on hän kahdeksannella luokalla”, entinen koulutoveri kirjoitti.
Selkeästi kiusaantunut Kjellberg kertoi, että hän oli alun perin yrittänyt päästä seisomaan takariviin. Kuvaaja oli kuitenkin huomannut Kjellbergin lyhyyden ja pakottanut hänet patsastelemaan eturiviin.
Toinen pelottavan innokas oli puolestaan löytänyt Kjellbergin lapsuudenkodin. Voit katsoa koko videon artikkelin yläpuolelta (keskustelua kuvasta kohdasta 1:05 eteenpäin).

Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- ENCE lakkauttaa Rainbow 6 Siege -joukkueensa
- MOUZ ja NAVI jatkoon ESL Pro Leaguessa
- NAVI voiton päähän jatkopaikasta – MOUZ:lle avaustappio
- MOUZ:lle toinen voitto – NAVI:lle tärkeä avausvoitto
- MOUZ avasi voitolla – NAVI:lle tappio
- CS-legenda lopettaa uransa
- Heroicin ESL Pro League päätökseen
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten
- Eetu ”sAw” Sahan Heroicille tärkeä voitto
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic aloitti tappiolla