DeKay: Onko 100 Thieves aloittanut neuvottelut Aleksi ”Aleksib” Virolaisen kanssa?

CS-maailman sisäpiiriläisenä tunnettu Jarek ”DeKay” Lewis on huhuillut Dexertoon julkaisemassaan artikkelissa suomalaisittain mielenkiintoisia tietoja.
Lewiksen mukaan CS:GO-skeneen paluuta suunnitteleva 100 Thieves on kiinnostunut kiinnittämään riveihinsä suomalaisen Aleksi ”Aleksib” Virolaisen sekä ranskalaisen Nathan ”NBK-” Smithin.
Seura on jo aikaisemmin yrittänyt astua CS:GO:n pariin, mutta vuosi sitten yritys torppasi alkuunsa, eikä kokoonpano koskaan päässyt pelaamaan yhteenkään turnaukseen.
Huomautettakoon, että Lewis huhuili aikanaan ensimmäisenä myös siitä, miten Miikka ”suNny” Kempin kiinnittämistä alettiin suunnittelemaan ENCE:n riveihin. Saattaa siis hyvinkin olla, että huhuilla on vinha perä.
Voit lukea Lewiksen artikkelin kokonaisuudessaan täältä.
Kuva: Copyright: ESL | Adela Sznajder
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio