Blizzard kertoi antavansa Overwatch 2 -päivityksen BlizzConline -tapahtumassa

Overwatch 2:n saapumista joudutaan näillä näkymin odottamaan vielä pidemmän aikaa.
Blizzardin videopelisuunnittelija Jeff Kaplan on antanut päivityksen koskien Overwatchin tulevaisuutta, 16. joulukuuta julkaistulla Developer Update -videolla. Kaplan kiitti faneja heidän kärsivällisyydestään, kertoen ettei pelin jatko-osa ole vielä valmis, mutta varmisti yhtiön tekevän kaikkensa, jotta peli on täydellisessä kunnossa kun se julkaistaan.
Kaplan kertoi fanien saavan lisätietoa Overwatchin jatko-osasta helmikuun 19.–20. päivä järjestettävässä BlizzConline -tapahtumassa. Koronaviruspandemiasta johtuen, Blizzard ilmoitti huhtikuussa peruvansa fyysisen tapahtuman ja järjestävänsä sen tilalle täysin digitaalisen vastikkeen vuonna 2021.
Lue lisää: Blizzard yllätti fanit: BlizzConline 2021 -tapahtuma on kaikille ilmainen!
Overwatch 2 tulee olemaan kilpailullinen räiskintäpeli, aivan kuten edeltäjänsäkin, mutta tuo se mukanaan myös uuden tarinaan keskittyvän pelimuodon. Luvassa on siis uusia karttoja, pelimuotoja ja hahmoja, jotka ovat käytössä myös kilpailullisessa pelimuodossa.
Katso tästä Overwatch 2:n traileri:
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
KIERRÄTYSVAPAITA
ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- MOUZ eteni jatkoon BLAST Bountyssa
- NAVI:n pelit päätökseen
- ENCE:lle tappio
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ voittoon
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI aloitti huipputurnauksen voitolla
- Oleksandr “S1mple” Kostyliev yllätyssiirto
- Ilari ”Vestola” Vestolan pelit päättyivät puolivälieriin EWC:ssä
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle finaalitappio
- MOUZ finaaliin – NAVI:n pelit päätökseen
- MOUZ ja NAVI välieriin Kölnissä