Battle Royale -genre saa mielenkiintoisen uuden haastajan – Spellbreak vaihtaa pyssyt loitsuihin
Kuva: Proletariat.
Battle Royale -genren faneille on nyt tarjolla vaihtoehto, jossa tutun ja turvallisen räiskinnän sijaan kamppailemaan pääsee näyttäviä loitsuja paiskovilla velhoilla.
Pienen studion kehittämä Spellbreak haastaa vakiintuneiden Battle Royale -pelien asemaa tuomalla toimintaan uuden näkökulman. Peli hylkää tutut pyssyt ja sotavermeet ja tuo tilalle loitsuja paiskovia velhoja.
Todella omalaatuinen ja tuore tuulahdus myöhii genreä panostamalla taktisen ammukselun sijasta loitsujen yhdistelemiseen, sekä todella nopeatempoiseen ja monipuoliseen liikkumiseen.
Komeilla tyylitellyllä visuaalisella ilmeellä varustettu peli on nyt suljetussa betassa, johon on mahdollista päästä mukaan PC:llä tai PS4:llä ostamalla yhden kolmesta tarjolla olevasta Founder’s -paketista.
Kuva: Proletariat.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä