Esports Championship Series (ECS) joukkueet julkaistu!

Esports Championship Series turnauksen järjestävät ovat julkaisseet listan joukkueista, jotka on kutsuttu kilpailemaan ECS:n ensimmäiselle kaudelle liigassa.
Aiemmin tällä viikolla, Faceit ja streamaus sivusto Twitch yhdistivät voimansa ja julkaisivat heidän oman Counter-Strike liigan, Esports Championship Series, johon osallistuu 20 joukkuetta, 10 Euroopasta ja 10 Pohjois-Amerikasta.
$3.5 Miljoonan panostuksella palkintoihin ja joukkueavustuksiin, ECS kilpailee muiden turnausten, kuten ESL Pro Leaguen ja ELEAGUE. ECS turnaus on ensimmäinen turnaus, jossa on kaksi järjestäjää ja eroaa näin muista turnauksista.
Esports Championship Series:in debyytti kausi alkaa sunnuntaina, ja kaikki ottelut striimataan livenä FACEIT:n Twitch sivulle.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Astralis vaihtoi omistajaa
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa