Onko tässä vuoden hienoin CS:GO-leffa? Katso Jeppelidon taideteos: ”TOCKA”

Tubettaja Sparkles aloitti heinäkuussa 15 000 dollarin kisan, jossa etsitään CS:GO-skenen parasta videoeditoria. Osallistumisen deadlineksi annettiin joulukuun 1. päivä, joka on nyt täyttynyt ja parhaiden videoiden julkaisu aloitettu.
Ensimmäisenä videona Sparkles julkaisi Jeppelidon ”TOCKA” nimeä kantavan tuotoksen, joka saa jokaisen CS:GO-fanin tajunnan räjähtämään Inception-tyylisellä editoinnillaan, kohtauksien vaihtuessa kartasta toiseen näyttävien siirtymien ja bassopainotteisen musiikin tahdittamana.
Kilpailun tarkoituksena on juurikin keskittyä hyvään editointiin, ei niinkään pelaajien ampumiin frägeihin. Tämä on hyvä pitää mielessä myöskin uutisen alusta löytyvää, kilpailun ensimmäisenä julkaistua videota katsoessa.
Sparklesin editointikilpailun palkintopotti jakautuu seuraavasti:
- 7000$
- 5000$
- 3000$
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ jatkoon BLAST Openissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:lle selkeä tappio
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi voitolla
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI aloitti voitolla
- Suomen naisten CS2-maajoukkue jatkaa tutussa kokoonpanossa
- Vuosikymmenen parhaat palkittiin e-urheilugaalassa
- Team Falcons EWC:n ykkösjoukkue