OG pelaa ESL One LA Majorissa – palaako Topias ”Topson” Taavitsainen tauoltaan?

Puolustava International-mestarijoukkue palaa vihdoinkin kentälle.
OG jätti väliin käynnissä olevan Dota 2-kierroksen kaksi ensimmäistä Majoria. Joukkue ilmoitti kuitenkin Twitterissä hyppäävänsä nyt takaisin puikkoihin ja osallistuvansa Los Angelesissa järjestettävään seuraavaan ESL One Majoriin.
Joukkueen osallistuminen on varmistettu, mutta kokoonpanosta ei kuitenkaan ole vielä paljastettu mitään. Suomalaisia kiinnostaa varmasti erityisesti Topias ”Topson” Taavitsaisen osallistuminen, sillä Topson ilmoitti viime syksynä jäävänsä vähän pidemmälle tauolle. Hänen osallistumisensa ei siis ole vielä mitenkään varmaa.
LUE MYÖS: Vuonna 2019 eniten rahaa tienanneet kilpapelaajat olivat suomalaisia
Myös joukkueen toinen tähtipelaaja Anathan ”ana” Pham on ilmoittanut olevansa tauolla, ja viime vuonna hän ei vastaavan tauon jälkeen palannut pelikentille kuin vasta maaliskuussa. OG:lla saattaa siis Los Angelesin Majorissa olla hieman erilainen kokoonpano fanien tuntemaan mestaruusjoukkueeseen verrattuna.
Majorin karsintaottelut pelataan helmikuun 9. – 14. ja Los Angelesin varsinainen Major pärähtää käyntiin 15. päivä.
Lähde: Dotesports.com.
Kuva: Hu Chengwei / Getty Images.
KIERRÄTYSVAPAITA
ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Joni ”Patzukka” Nikkasen EWC päättyi pettymykseen
- MOUZ eteni jatkoon BLAST Bountyssa
- NAVI:n pelit päätökseen
- ENCE:lle tappio
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ voittoon
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI aloitti huipputurnauksen voitolla
- Oleksandr “S1mple” Kostyliev yllätyssiirto
- Ilari ”Vestola” Vestolan pelit päättyivät puolivälieriin EWC:ssä
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle finaalitappio
- MOUZ finaaliin – NAVI:n pelit päätökseen