Innocentin visiitti MAD Lionsissa jäi lilliputiksi – kieliongelmat tulivat esteeksi

MAD Lionsissa hieman alle kaksi kuukautta viettänyt Paweł ”innocent” Mocek on penkitetty tanskalaisjoukkueen riveistä.
Paweł ”innocent” Mocek kertoi tapahtuneesta tarkemmin Twitter-tilillään lauantaina.
Elokuussa MAD Lions teki kovan ratkaisun ja vaihtoi kielen tanskasta englanniksi, sillä puolalainen innocent liittyi joukkueen matkaan. Nyt kuitenkin joukkue on päättänyt tehdä ison päätöksen ja vaihtaa kielen takaisin tanskaksi, jonka seurauksena innocent jouduttiin iskemään joukkueen aktiivisesta kokoonpanosta ulos.
– Terve! Haluan vastata viimeisimpiin huhuihin joukkueen muutoksista. Ilmoitan, että en enää ole MAD Lionsin aktiivisessa kokoonpanossa, innocent kirjoitti Twitlong -postauksessa.
Puolalaistähti ehti pelata MAD Lionsin riveissä ainoastaan 27 karttaa, mutta silti innocent oli tyytyväinen hänen lyhyeen vierailuunsa tanskalaisorganisaatiossa.
– Ei pelattu pitkään yhdessä, mutta luulen silti, että oli oikea päätös liittyä silloin MAD Lionsiin. Pääsin kilpailemaan parempia joukkueita vastaan ja todistaa itsestäni vielä hieman enemmän. Rehellisesti pidin siellä vietetystä ajastani ja se oli myös mukava oppimiskokemus ja työpaikka, 26-vuotias jatkoi.
Penkityksen myötä innocent etsii uutta joukkuetta, eikä haluaisi pitää pitkää taukoa. Hän aikoo jatkaa harjoittelua ja aikoo käyttää aikaansa demojen katseluun, FPL:n- ja deatmatchin pelaamiseen.
MAD Lionsin kokoonpano:
🇩🇰 Rasmus ”sjuush” Beck
🇩🇰 Frederik ”acoR” Gyldstrand
🇩🇰 Fredrik ”roeJ” Jørgensen
🇩🇰 Asger ”AcilioN” Larsen
🇧🇷 Luis ”peacemaker” Tadeu (valmentaja)
🇵🇱 Paweł ”innocent” Mocek (penkitetty)
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomella edessä historiallinen e-jalkapallomaaottelu
- Eetu ”sAw” Saha vaihtaa joukkuetta
- Parhaat pelituolit eri budjeteille – löydä omasi pelaajaystävälliseen hintaan
- Joona ”Serral” Sotalan huipputurnaus päättyi pettymykseen
- MOUZ ei onnistunut pysäyttämään Team Vitalityn voittokulkua
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ finaaliin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ lohkovoittoon
- MOUZ jatkoon Dallasissa
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi huipputurnauksen vahvasti
- Nikita ”Derke” Sirmitev juhli kovaa voittoa
- Suomella edessä historiallinen e-jalkapallomaaottelu
- Parhaat pelituolit eri budjeteille – löydä omasi pelaajaystävälliseen hintaan
- Eetu ”sAw” Saha vaihtaa joukkuetta
- Joona ”Serral” Sotalan huipputurnaus päättyi pettymykseen
- MOUZ ei onnistunut pysäyttämään Team Vitalityn voittokulkua
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ finaaliin