Grand Theft Auto V oli tammikuun myydyin peli PS4-konsolilla – myös toinen klassikko kiilasi kärkeen

Sony on paljastanut tammikuun myydyimmät PlayStation -pelit ja listan kärjestä löytyy yllättäen kaksi vanhaa klassikkoa. Mukaan on laskettu ainoastaan PlayStation Storen kautta tehdyt ostokset.
Koko kuukauden myydyimpänä pelinä sinnittelee vielä vuosien jälkeen Grand Theft Auto V. Paikka listan kärjessä alkaa olemaan jo uskomaton saavutus, sillä peli on ilmestynyt alunperin vuonna 2013. Mainittakoon myös se, että GTA Online pelaajia hemmotellaan miljoonalla (pelinsisäisellä) dollarilla, mikäli he kirjautuvat peliin 6.-13. helmikuuta.
Puolestaan toinen yllättäjä on CD Projekt Redin The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition, joka on listan viidennellä sijalla. Hyvä sijoitus johtunee Netflixissä julkaistusta sarjasta, joka pohjaa myös Andrzej Sapkowskin kirjoihin.
1. Grand Theft Auto V
2. Call of Duty: Modern Warfare
3. DRAGON BALL Z: KAKAROT
4. The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition
5. STAR WARS Battlefront II
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio