Entinen MIBR-pelaaja Fernando ”fer” Alvarenga ajoi kolarin – selvisi ilman vammoja!

Brasilialainen CS:GO-legenda Fernando ”fer” Alvarenga kolaroi eilen autonsa ja melkein tuhosi sen. Myöhemmin hän ilmoitti Instagramissa, että kukaan ei loukkaantunut törmäyksessä.
Twitter-käyttäjä @_BrianCS julkaisi muutamia kuvia, jossa Fernando ”fer” Alvarengan Porsche oli törmännyt aitaan. Julkaisun jälkeen fer onneksi ilmoitti Instagramissa, että kaikki matkustajat selvisivät pienestä törmäyksestä ilman vammoja.
28-vuotias brasilialaispelaaja on yksi CS:GO:n tunnetuimpia pelaajia. Hän on voittanut uransa aikana kaksi Major-turnausta ja lukuisia muita turnauksia.
Syyskuussa fer potkittiin pois MIBR-joukkueesta, ja samalla myös kolme muuta pelaajaa lähtivät pois brasilialaisorganisaation riveistä.
Lue lisää: MIBR antoi potkut kolmelle joukkueen jäsenelle – Gabriel ”FalleN” Toledo päätti häipyä joukkueesta!
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ jatkoon Melbournessa
- MOUZ ja NAVI aloittivat IEM Melbournen voitolla
- Urheilukoululta nolo moka
- Nikita ”Derke” Sirmitevin ja Elias ”Jamppi” Olkkosen joukkueet jatkoon
- ENCE:n major-haaveet kariutuivat
- ENCE piti major-haaveensa elossa
- ENCE selkä seinää vasten karsinnoissa – Heroic Austiniin
- ENCE avasi major-karsinnat voitolla ja tappiolla
- CS2:ssa jättikauppa – mONESY myytiin Falconsiin
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle kirvelevä tappio