ENCEn turnaus päättyi valtavaan pettymykseen – GODSENT jyräsi suomalaiset murskalukemin
ENCEn taival ICE BET Challenge -turnauksessa päättyi todella massiiviseen pettymykseen, kun GODSENT tuhosi suomalaisjoukkueen kartoin 2-0.
B-lohkon eliminointi ottelussa, paras kolmesta kartasta GODSENT nappasi nimiinsä molemmat, todella ylivoimaisesti.
Ensimmäisenä vuorossa oli Nuke, joka oli ENCEn valitsema kartta. GODSENT aloitti ottelun todella vahvasti vieden CT-puolelta 13 kierrosta. Puoliajan jälkeen sama rata jatkui ja GODSENT otti avauskartan helposti nimiinsä lukemin 16-7.
Toisena karttana oli Inferno, jossa suomalaiset ovat olleet välttäviä jo pitkän aikaa, ja se nähtiin myös tänään. GODSENT vei kartan todella ylivoimaisesti nimiinsä, antaen ainoastaan neljä kierrosta suomalaisille (16-4).
ENCEn turnaus päättyi tuohon otteluun ja kotimatka alkaa, kun taas GODSENT jatkaa turnauksen puolivälieriin, jossa joukkue kohtaa Virtus Pron.
Turnaus jatkuu tiistaina puolivälierillä. Ensimmäinen ottelu starttaa 12.00 Suomen aikaa, jossa kohtaa OG ja MAD Lions. Kello 16.00 alkaa GODSENTin ja Virtus Pron välinen kamppailu.
Lähde: StarLadder – StarSeries Season 6 – Igor Bezborodov
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon puhtaalla pelillä
- NAVI aloitti vakuuttavasti
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen pääsee irti Budapestissä