Dignitas penkitti GeT_RiGhTin ja Xiztin organisaation CS-kokoonpanosta

Dignitas on ilmoittanut penkittäneensä CS-veteraanit Christopher ”Get_RiGhT” Alesundin ja Richard ”Xizt” Landströmin organisaation CS:GO-kokoonpanosta huonojen tulosten takia.
Ruotsalaiskaksikko, jotka olivat pitkäaikaisia Ninjas in Pyjamasin ikonisen CS:GO-kokoonpanon pelaajia, penkitettiin nyt Dignitaksesta ”koska lähiaikaiset tulokset eivät ole yltäneet fanien odotusten tasolle,” kertoi organisaatio lausunnossaan. Dignitas sanoi ilmoittavansa uudet kokoonpanon pelaajat ensi viikon alussa.
GeT_RiGhT twiittasi myös itse asiaan koskien, kertoen pitävänsä Dignitaksen päätöstä oikeana, kertoen miettineensä myös itse tulevaisuuttaan pelaajana, sillä hän on kärsinyt pidemmän aikaa pelaamista haittaavista terveysongelmista käsiensä kanssa.
Myös Xizt twiittasi asiasta, kertoen ettei ole kokenut olevansa oma itsensä pitkään aikaan ja antavansa nyt itselleen mahdollisuuden miettiä seuraavaa askeltaan rauhassa.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Kuvat: StarLadder / DreamHack
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta