1PV: CS:GO-tähti Adil “ScreaM” Benrlitom yhdistetty Team Liquidin VALORANT-joukkueeseen!

1PV -sivuston mukaan entinen CS:GO-ammattilainen Adil ”ScreaM” Benrlitom on yhdistetty Team Liquidin VALORANT-joukkueeseen.
Team Liquid on kasaamassa 1PV:n mukaan Riot Gamesin VALORANT-peliin kokoonpanoa, jossa mukana olisi Adil ”ScreaM” Benrlitomin lisäksi Adam ”ec1s” Eccles, Dom ”soulcas” Sulcas, James ”Kryptix” Affleck ja Travis ”L1NK” Mendoza.
ScreaM olisi mainio lisä entisen fish123-joukkueen riveihin. 26-vuotias belgialainen on tunnettu tähtäystaidostaan, jota hän esitteli useita vuosia CS:GO:n parissa.
ScreaM pelasi CS-uransa aikana Ranskan parhaimmissa CS:GO-joukkueissa, mutta viime vuosien aikana hänen uransa on lähtenyt lasku suuntaan. On selvää, että ScreaM pystyy suoriutumaan VALORANTissa melkoisen hyvällä tasolla, sillä hänen tähtäystaito ja peliäly on aivan maailmanluokkaa.
Eurheilu.org on myös Discordissa! Liity keskusteluun osoitteessa: discord.gg/znGMa7r
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten