SEUL ryhtyy tarjoamaan koulutuksia elektronisen urheilun valmentajille ja valmentajiksi haluaville

Suomen elektronisen urheilun liitto ryhtyy tarjoamaan yhteistyötahojensa kanssa koulutuksia elektronisen urheilun valmentajille.
Liitto järjestää eritasoisia koulutuksia syksyn ja talven aikana, joihin kuuluu valmentajien starttikurssin lisäksi koulutuspaketit FPS- ja MOBA-peleihin. Starttikurssia lukuun ottamatta urheiluopistot järjestävät yhteistyökumppaniensa kanssa muut koulutukset.
Starttikurssi on tarkoitettu nillee valmentajanaluille, joilla ei ole vielä toistaiseksi lajitaustaa tai kokemusta pelaamisesta. Puolestaan muut kokonaisuudet ovat tarkoitettu niille, joilla on jo taustaa pelaamisen saralla. Tämä tarkoittaa sitä, että kaikilla aiheesta kiinnostuneilla on mahdollisuus hypätä mukaan valmennustoimintaan.
Katso tarkemmat tiedot koulutuskokonaisuuksista täältä.
Kuva: SEUL / Jussi Jääskeläinen
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Team Falcons juhli The Internationalin voittoa
- Football Manager 26 julkaisupäivä julki
- Astralis vaihtoi omistajaa
- FlyQuest hyllytti LoL-pelaajansa seksististen kommenttien takia
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat