PUBG 2 on jo tekeillä? Tietovuotaja julkaisi lisätietoa PUBG:n jatko-osasta

Tietovuotajan uuden raportin mukaan, Krafton (Bluehole) on tekemässä battle royale -hittipeleilleen jatko-osia.
Tammikuun 6. päivä vuodetun Kraftonin liiketoimintaraportin mukaan, yhtiöllä olisi tekeillä kaksi uutta peliä: PUBG 2 ja PUBG Mobile 2.
Liiketoimintaraportin Twitteriin vuosi ensimmäisenä PlayerIGN, joka on tunnettu PUBG-tietovuotaja sekä uutisoija.
PUBG-brändin jättimäisen menestyksen jälkeen, ei olisi yllättävää, että yhtiö haluaa jatkaa immateriaalioikeuksiensa hyödyntämistä myös jatko-osien muodossa.
Vuoden 2017 julkaisunsa jälkeen, on PUBG saanut kontolleen suuren määrän pelille lojaaleja faneja, sekä valtavan e-urheiluskenen. Uusimpien arvioiden mukaan, peliä on myyty maailmanlaajuisesti yli 70 miljoonaa kappaletta PlayStation 4:llä, Xbox Onella ja PC:llä.
PlayerIGN julkaisi vuodosta myös YouTubeen videon, jossa hän käy läpi kaiken mitä PUBG 2 ja PUBG Mobile 2 -peleistä tähän mennessä on saanut tietoonsa. Voit katsoa videon alapuolelta.
https://www.youtube.com/watch?v=xDMRg2icGZM
Lue myös: ENCElle kutsu maailman suurimpaan PUBG-turnaukseen – jaossa vähintään 3,5 miljoonaa dollaria
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Kuva: PUBG Corporation
KIERRÄTYSVAPAITA
ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Joona ”Serral” Sotala EWC:n mestariksi
- Joona ”Serral” Sotala upeasti finaaliin
- Joona ”Serral” Sotala eteni jatkoon EWC:ssä
- Joona ”Serral” Sotala vakuuttavasti jatkoon
- Joona ”Serral” Sotala aloitti EWC:n voitolla
- Eetu Sahan sopimukselle sinetti – tällaisen joukkueen hän saa
- Kolme henkilöä syyttää E-urheilupomo seksuaalisesta ahdistelusta
- Topias ”Topson” Taavitsainen vihjaili paluulla
- CS2-tähti ”s1mplen” ulosostohinnasta hurjia arvioita
- ENCE:n CS2-joukkueeseen muutoksia – suomalaispelaaja saa näyttöpaikan