Modern Warfaren bugilistan uusin tulokas on tappava puska

Modern Warfaren bugilistan tuorein löydös on suorastaan hengenvaarallinen puska pelin Port of Verdansk -kartassa.
Call of Dutyn kehittäjät ovat keksineet ovelan keinon pitää peli otsikoissa viikosta toiseen, pelistä nimittäin tuntuu löytyvän bugeja harvinaisen tasaiseen tahtiin.
Käyttäjä ”Gotgo” esitteli löytämäänsä tappavaa puskaa Modern Warfaren Reddit-sivulla. Kyseessä ei ollut mikään harvinaislaatuinen yhteensattuma, vaan käyttäjä todisti videolla bugin toistettavuuden. Kyseinen puska ei pelleillyt, vaan hengenlähtö oli hyvin varma sitä lähestyville:
Glitch(?) on Port of Verdansk where a bush kills you. I ran at it a few times and it bested me every time.
byu/Gotgo inmodernwarfare
Puska näyttäisi tappavan pelaajat pääosumalla, ainakin pelin killfeedin mukaan. Ampujaa peli ei kuitenkaan pääosumalle kerro.
Kyseisestä kartasta löytyy pelaajien mukaan myös lukuisia muita pieniä vikoja. Port of Verdansk -kartta on tehty pelin Ground Warfare pelimoodia varten, jossa on kerralla yhteensä 64 pelaajaa. Normaalia karttoja reilusti suurempaan kenttään on ilmeisesti siis jäänyt myös normaalia enemmän bugeja.
Lähde: Dotesports.com.
Kuva: Activision.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Timi ”curexi” Tenhulan Virtus.pro jäi kärjestä EWC:ssä
- Team Spirit jälleen liian vahva MOUZ:lle
- NHL 26:n julkaisupäivä selvillä
- MOUZ välieriin BLAST Bountyssa
- Timi ”curexi” Tenhulan Virtus.pro jatkoon EWC:ssä
- Joni ”Patzukka” Nikkasen EWC päättyi pettymykseen
- MOUZ eteni jatkoon BLAST Bountyssa
- NAVI:n pelit päätökseen
- ENCE:lle tappio
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ voittoon