BIG pysyy yhtenäisenä – Ismailcan ”XANTARES” Dörtkardeş jatkosopimukseen!

BIG ja Ismailcan ”XANTARES” Dörtkardeş on löytänyt yhteisen sävelen ja sen vuoksi osapuolet ovat päättäneet jatkaa sopimusta vuoteen 2021 saakka.
Ismailcan ”XANTARES” Dörtkardeş on pelannut BIG:n CS:GO-joukkueessa vuodesta 2018 lähtien. Vuosi 2020 on ollut läpimurto, jolloin BIG on noussut yhdeksi maailman parhaimmaksi CS:GO-joukkueeksi.
Tämän vuoden puolella BIG on voittanut yhteensä seitsemän turnausta, muun muassa CS_summit 6:n ja kolme DreamHack -turnausta.
Organisaatio kertoo verkkosivuillaan, että XANTARES ei ole pelkästään huippupelaaja, sillä hän on tärkeä osa organisaatiota ja myös ystävämme.
XANTARES ilmoitti itse jatkosopimuksestaan Twitter-tilillään.
– Olen iloinen voidessani ilmoittaa päätöksestämme jatkaa sopimustani. Ei ole epäilystäkään siitä, että timini ja minä teemme kaiken sinun tukesi avulla ja jatkamme menestymistä. Pidä huoli itsestäsi, XANTERES kirjoitti.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- NAVI rynnisti lohkovoittoon Katowicessa
- NAVI varmisti jatkopaikan – MOUZ:n pelit päätökseen
- JANO:n CS2-kokoonpanossa taas muutoksia
- NAVI aloitti vahvasti Katowicessa – MOUZ:lla vaikeaa
- Heroicin taival Katowicessa katkesi
- Eetu Sahan Heroicille tappio Katowicessa
- Eetu ”sAw” Sahan valmentama Heroic aloitti Katowicessa voitolla
- Joona ”Serral” Sotala nimettiin kaikkien aikojen parhaaksi
- E-urheiluorganisaatio meni nurin – rahat katosivat huijarien taskuun
- Suomalainen CS2-pelaaja ilmoitti menevänsä tauolle