Jamppi siirtyy Valorantiin, jos tarjouksia CS:GO:ssa ei näy – ”Mielummin mä sitä teen kuin olen koulun penkillä tai kaupan kassalle”
Elias ”Jamppi” Olkkonen paljasti striimissään, mitä vaatii, että suomalaistähti siirtyy Riot Gamesin tekemän Valorant-pelin pariin.
Tällä hetkellä Suomen suurin CS:GO-lupaus, Elias ”Jamppi” Olkkonen, on ollut VAC-pelikielto -tapauksen jälkeen yhdistetty fanien toimesta Valorant-peliin. Olisihan se helppo ratkaisu, sillä Jampin ei tarvitsisi miettiä enää Valven kanssa olevia sotkuja, eikä bannit haittaisi pelaamista millään tavalla.
Jampin palo CS:GO:hon on silti niin iso, että siirtoa ei olla nähty, eikä nuorukaisen sanojen mukaan ole tulossakaan, mikäli CS-ura sujuu suunnitellusti ja tarjouksia pelin parista tulee.
Perjantaina Twitch-striimissään 20-vuotias Jamppi vastasi useasti esitettyyn kysymykseen, jossa udellaan Valorantiin vaihtamisesta.
– Jos on oikeesti semmonen tilanne, että ei tuu CS:stä mistään tarjouksia, ja sit joku tulee kysymään, että tuu pelaa Valorantia, saat tän verran rahaa. Sit jos ei ole mitään tarjouksia CS:ssä, niin mielummin mä sitä teen kuin olen jossain koulun penkille tai menen kaupan kassalle, Jamppi kertoi Twitchissä.
Viime päivinä Jamppi on pelannut striimeissään CS:n lisäksi myös Valorantia ja tähtäin näyttää menevän pään kohdalle aika näppärästi myös tässä pelissä.
Jampin parhaimpia Valorant-pelauksia viime päivinä:
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
LUE MYÖS:
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Rocket League -maajoukkue suoralla kutsulla ENC lopputurnaukseen
- Suomen maajoukkueen Rainbow Six Siege kokoonpano on julkaistu
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Digital Racing ESM-mestaruus ratkaistu
- Falconsille jo seitsemäs finaalitappio vuoteen
- Matias ”Banjo” Kivistön Fokukselle kirvelevä finaalitappio
- Topias Taavitsaisen entinen seura lopettaa toimintansa – Tundra vetäytymässä Dota 2:sta
- HAVU:n pelit jäivät lohkovaiheeseen BC Game Masters Championship Season 2:ssa
- Perinteinen ukrainalaisjoukkue pistänyt pelaajansa myyntiin?
- HAVU Gaming panostaa NHL:ään – Kiinnitti entisen Written In The Stars -joukkueen
- CompLexityn riveissä muutoksia – Nuori lupaus astuu sisään kokoonpanoon
- Viime yön CS:GO-päivitys palauttaa AUG:n hinnan entiselleen ja muuttaa tappiobonuksia merkittävästi
- Aleksib ja Jimpphat pääsevät karsimaan huipputurnaukseen
- Aleksib:n eilinen suorituskyky kerää ylistystä – ”Tämä tulee kummittelemaan ENCEä vuosien ajan”
- Arvio: Miljardi ihmistä tulee kuulemaan eUrheilusta vuoden 2016 aikana
- E-jalkapallon ensimmäinen Suomen mestaruus ratkaistiin viikonloppuna
- Hoodyn Giants selvisi ensimmäisestä pakkovoitosta – Natus Vincere ulos!
- MOUZ finaaliin
- SJK:n CS-joukkue matkustaa Tukholmaan 10 000 euron LAN-turnaukseen – mukana tiimejä kuten CPH Flames!