FaZe Clan on kiinnittänyt Filip ”NEO” Kubskin
FaZe Clan tiedottaa virallisella Twitter-tilillään, että legendaarinen pelaaja Filip ”NEO” Kubski on liittynyt osaksi organisaation CS:GO-joukkueen pelaajarosteria. Hän astuu kapteenin (in-game leader) saappaisiin.
Tiedotteessa todetaan, että Kubski on joukkueessa vain sijaistavana pelaajana. Kuitenkin HLTV.org-verkkojulkaisulle antamassaan lausunnossa joukkueen pelaaja Nikola ”NiKo” Kovač kertoo, että Kubski on joukkueessa pikemminkin koeajalla.
Kyseessä on Kubskin ensimmäinen sopimus sen jälkeen, kun hänen taipaleensa Virtus.pron kanssa päättyi 1. helmikuuta. Kiinnityksen myötä FaZen riveissä vuoden alusta pelannut Dauren ”AdreN” Kystaubayev jättää joukkueen.
#FaZeCSGO: Today we welcome Filip “Neo” Kubski, who begins his role as a substitute effective immediately. We’re proud to have such a legend join our roster. @neo_fkubski will be representing us in upcoming tournaments as an IGL, starting today vs @virtuspro. #FaZeUP
LUE MYÖS:
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Rocket League -maajoukkue suoralla kutsulla ENC lopputurnaukseen
- Suomen maajoukkueen Rainbow Six Siege kokoonpano on julkaistu
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Digital Racing ESM-mestaruus ratkaistu
- Falconsille jo seitsemäs finaalitappio vuoteen
- Matias ”Banjo” Kivistön Fokukselle kirvelevä finaalitappio
- Topias Taavitsaisen entinen seura lopettaa toimintansa – Tundra vetäytymässä Dota 2:sta
- HAVU:n pelit jäivät lohkovaiheeseen BC Game Masters Championship Season 2:ssa
- Perinteinen ukrainalaisjoukkue pistänyt pelaajansa myyntiin?
- Suomen ensimmäinen tason 50 kouluttaja vastaa huijauskohuun – HelsinkiTrolli: ”Huutelut kannattaa jättää omaan arvoonsa”
- Änärin 1vs1 Suomen mestaruus jälleen Arttu ”Artuzio” Mustilalle!
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- ”Vähän harmitti kun puoli Hartwall-areenaa joi HAVU:n piikkiin”, Arctic Invitational -turnauksen yleisö tilasi juomia HAVU:n laskuun
- 10 kysymystä e-urheilusta: Testaa tietosi kilpapelaamisen maailmasta!
- 16-vuotias superlupaus kantoi G2:n voittoon ensimmäisessä kartassa!
- 160 Miljoonan Dollarin turnaus alkoi totaalisella farssilla!
- 89-vuotias Hamako Mori on aktiivinen pelaaja ja pelivideoiden tekijä
- Aleksi ”allu” Jalli julkaisi hellyttävän yhteiskuvan poikansa kanssa – poika kuin ilmetty isänsä!
- Anssi ”Andypyro” Huovinen hyppäsi nyrkkeilykehään – voitti tuomariäänin