CS konkarit yhdessä ESEA Openiin
Redditissä ja muualla interwebissä on herättänyt innostusta uutinen vanhojen CS legendojen miehittämästä joukkueesta. Osuvasti joukkue on nimetty Old Guys Clubiksi.
Miehitykseen kuuluvat Mike ”shroud” Grzesiek, Sean ”seang@res” Gares ja Jordan ”n0thing” Gilbert. Joukkuetta luotsaavat Robin ”Fifflaren” Johansson ja suomalainen Immortalsin pääjehu Tomi ”lurppis” Kovanen.
Joukkueen tarkoituksena ei todennäköisesti ole palata kokoaikaiseen kilpapelaamiseen, vaan pikemminkin on kyse joukosta pelaajia ja vanhoja partoja, jotka haluavat päästä pelaamaan yhdessä ESEA Open Divisionin 28. kaudelle ihan vain huvin vuoksi.
Vaikka kyse olisi kuinka huvikseen pelailusta, saattaa tiimi tarjota kovan vastuksen muille osallistujille.
Kuva: Valve
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Jimi ”Jimpphat” Salo jättämässä MOUZ:n?
- NAVI:n major-haaveet nurin
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI välieriin
- Budapestissa pudotuspelit käyntiin – Salo ja Virolainen voittotaisteluun
- CS2-major järjestetään ensi vuonna Singaporessa
- NAVI MOUZ:n seuraksi pudotuspeleihin
- MOUZ puristi jatkoon – NAVI selkä seinää vasten
- MOUZ:lle kirvelevä tappio Budapestissä – NAVI nousi kahteen voittoon
- MOUZ voiton päässä pudotuspeleistä – NAVI iskuasemissa
- Budapestissa alkaa kolmas vaihe – Jimi ”Jimpphat” Salo tulee mukaan