Anathan ”ana” Pham tekee paluun OG:n Dota 2 -joukkueen riveihin!

Legendaarinen carry-position pelaaja Anathan ”ana” Pham tekee paluun OG:n Dota 2 -joukkueen riveihin.
Kulunut kausi on ollut OG:n kannalta huono. Viime vuoden The International 8 -turnauksen voittanut joukkue ei ole saavuttanut tuloksia, sillä tiimi on kuumeisesti etsinyt tuuraajaa tauolle jääneen Anathan ”ana” Phamin tilalle.
Paikkaa hallitsevassa mestaruusjoukkueessa yrittivät täyttää Per Anders Olsson ”Pajkatt” Lille ja myöhemmin Igor ”iLTW” Filatov.
Nyt riemu on räjähtänyt Twitterissä, sillä Pham tekee paluun joukkueeseen ansaitun loman jälkeen. Käynnissä oleva DreamLeague Season 11 Major -turnaus jäi valitettavasti joukkueelta väliin huonon menestyksen takia, mutta nyt tiimi pääsee teroittamaan näppäimistönsä tulevaa MDL Disneyland Paris Major -turnauksen karsintaa varten.
OG:n riveissä pelaavat myös suomalaiset Jesse ”JerAx” Vainikka ja Topias ”Topson” Taavitsainen.
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten