Valorantin kilpailulliset tasot vuotivat julki – inspiraationa League of Legends

Valorant-paljastaja vuoti julki Riot Gamesin kilpailulliset tasot ja inspiraationa on selvästi käytetty legendaarista League of Legendsia.
Valorant on Riot Gamesin ensimmäinen FPS-peli, mutta pelijätti on tehnyt uskomatonta työtä MOBA-pelejen parissa. League of Legends on yksi maailman suurimmista esports-peleistä ja sen suosio on ilmiömäisen korkealla.
Nyt Valorantista on tullut yksi maailman puhutuimmista peleistä, ja pelaajat odottavat ”ranked-systeemiä” kuin kuuta nousevaa.
Ensimmäisen kerran huhuja tasoista tuli jo aiemmin huhtikuussa, mutta nyt näyttää siltä, että tasojen nimet ovat vaihtuneet League of Legendsista tuttuihin nimiin.
LoLin tasojärjestelmää pidetään yhtenä tarkimmista ja tehokkaimmista järjestelmistä.
Valorant-paljastaja FloxaY paljasti uudet tasot:
Iron
Bronze
Silver
Gold
Platinum
Diamond
Immortal
Valorant

Ei ole vielä selvää, milloin ranked-tila on tulossa, mutta yksi kehittäjistä on vahvistanut, että tila on tulossa betan aikana.
Eurheilu.org on myös Discordissa! Liity keskusteluun osoitteessa: discord.gg/znGMa7r
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio