Upcomer: T1 on kiinnostunut kiinnittämään Steelin

George Geddes kirjoitti Upcomerille, että lähteiden mukaan T1 on kiinnostunut kiinnittämään Steelin. Tämä tarkoittaisi Skadoodlen ja Steelin kohtaamista uudelleen.
Varkaat hylkäsivät, mutta T1 on kiinnostunut Upcomerin lähteiden mukaan. 100 Thieves penkitti Joshua ”steel” Nissanin syyskuun lopussa.
Lue myös: 100 Thieves hyvästeli valmentajan – lähteekö nitr0 takaisin CS:n pariin?
George Geddesin mukaan Steel ottaisi todennäköisesti Rahul ”curry” Nemanin paikan pelinsisäisenä johtajana.
T1:n kokoonpanossa ovat Tyler ”Skadoodle” Latham, Timothy ”autimatic” Ta, Zander ”thwifo” Kim, Anthony ”dawn” Hagopian ja curry. Myös Ha ”Spyder” Jung-woo on organisaatiossa, mutta hänen edellinen peli oli huhtikuussa.
Steel ja Skadoodle omaavat historian CS:GO:n parissa. Valitettavasti asiaan liittyy kaikkien tuntema iBUYPOWER-kohu.
Jos twiitti ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
Kuva: Helena Kristiansson
Lue myös: SJ myi CS-lupaus Jimi ”Jimpphat” Salon – pelissä tuuraajana ottoNd
Ota eurheilu.org haltuun myös Twitterissä!
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten