Tuhoutuuko Warzonen Verdansk-kartta? Tietovuotajat vihjailevat kohti ydinräjähdystä ja uutta karttaa
Tietovuotajat vihjailevat Warzonen ikonisen Verdansk-kartan tuhoutuvan ydinräjähdyksessä.
Useat Call of Duty: Warzone -tietovuotajat ovat vihjailleet kohti Verdansk-karttaan saapuvaa katastrofia. Vuotojen mukaan, kartta tuhoutuisi ydinräjähdyksessä maaliskuun 11. päivä.
Tietovuotajat WarzoneNewz ja ModernWarzone vihjailivat räjähdyksen suuntaan Twitterissä.
Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.
Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.
Mikäli huhu Verdanskin räjäytyksestä pitää paikkaansa, jääkin nähtäväksi, aikooko Activision julkaista sen tilalle täysin uuden kartan. Mikäli kyseessä on ydinräjähdys, joka jättäisi Verdanskin asuinkelvottomaan kuntoon, voi tämä pitää hyvinkin paikkaansa.
Huhut uudesta kartasta ovat olleet myös ilmoilla jo useamman viikon ajan. Niiden mukaan, se yhdistää Call of Duty: Black Ops Cold War -pelin Fireteam: Dirty Bomb -kartat yhdeksi alueeksi, joka on suurin piirtein Verdanskin kanssa samaa kokoa.
Fanien ei tarvitse kuitenkaan odottaa kauaa nähdäkseen tulevat pelin muutokset, sillä käynnistyy Season 2 jo helmikuun 25. päivä, jonka myötä voisi olettaa Activisionin alkavan julkaisemaan myös teasereita tulevasta räjähdyksestä – mikäli sellainen on tapahtumassa.
Voit katsoa tästä TheGamingRevolutionin tekemän videon uudesta huhutusta Warzone-kartasta:
Jos video ei näy, voit katsoa sen täältä.
Lue myös: Suomalaiset Warzone-pelaajat todistivat, miksi Loadoutteja ei kannata tilata junan kyytiin
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Rocket League -maajoukkue suoralla kutsulla ENC lopputurnaukseen
- Suomen maajoukkueen Rainbow Six Siege kokoonpano on julkaistu
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Digital Racing ESM-mestaruus ratkaistu
- Falconsille jo seitsemäs finaalitappio vuoteen
- Matias ”Banjo” Kivistön Fokukselle kirvelevä finaalitappio
- Topias Taavitsaisen entinen seura lopettaa toimintansa – Tundra vetäytymässä Dota 2:sta
- HAVU:n pelit jäivät lohkovaiheeseen BC Game Masters Championship Season 2:ssa
- Perinteinen ukrainalaisjoukkue pistänyt pelaajansa myyntiin?
- Suomen ensimmäinen tason 50 kouluttaja vastaa huijauskohuun – HelsinkiTrolli: ”Huutelut kannattaa jättää omaan arvoonsa”
- Dr Disrespectin Twitch-tili suljettiin yllättäen
- DreamHack paljasti näyttävät mestaruussormukset, joilla Dallasin CS:GO-turnauksen voittajat palkitaan
- Esports World Cup siirtyy pois Saudi-Arabiasta?
- Suomalainen striimaaja ryöstettiin live-lähetyksessä – ”Kaivappa nyt sitä kuvetta”
- Counter Strike: Global Offensive ohitti Dota 2:n kaikkien aikojen pelaajamäärissä
- E-urheilun olympialaiset tulossa – ensimmäiset kisat vuonna 2027
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Elisan avoimessa PUBG-liigassa mukana Euroopan huippujoukkueet – onko sinusta haastamaan nämä tiimit?
- ESL paljasti suunnitelmansa vuoden 2021 CS-turnauksia koskien – vähemmän tapahtumia, enemmän sisältöä
