Topias ”Topson” Taavitsainen on palaamassa OG:n riveihin

Topias ”Topson” Taavitsainen on palaamassa takaisin OG:n riveihin hyvin ansaitun loman päätteeksi. Taavitsainen ilmoitti pitävänsä taukoa kilpapelaamisesta sen jälkeen, kun OG voitti toistamiseen Dota 2 The International -turnauksen.
Taavitsaisen kohdalla huhumylly ennätti käydä kuumana: oliko suomalaispelaaja kenties aikeissa lopettaa pelaamisen? Tämä ei kuitenkaan ole tilanne, sillä joukkueen midlaner julkaisi itsestään kuvan omalla Instagram-tilillään saatetekstillä: ”TI10 I’m coming for you #dreamOG.”
Ei ole kuitenkaan varmaa, milloin Taavitsainen on virallisesti palaamassa rosterin jatkoksi. OG on kuitenkin osallistumassa 15. helmikuuta starttaavaan ESL One Los Angeles Major -turnaukseen, joten paluu tapahtunee tätä koitosta ennen.
Kuva: Getty Images / Jeff Vinnick
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio