Teamfight Tacticsin mobiiliversiolle paljastettiin julkaisupäivämäärä

Riot Gamesin autobattler-pelin tulee lupauksien mukaan mobiililaitteille maaliskuun puolessa välissä.
Riotin näkemys niin sanotusta autochess tai autobattler-genrestä täyttää pian vuoden ja kehittäjät aikovat juhlistaa syntymäpäivää isoilla muutoksilla.
LUE MYÖS: Teamfight Tactics oli välitön hitti ja se nousi hetkeksi Twitchin seuratuimmaksi peliksi
Teamfight Tacticsin mobiiliversio paljastettiin ensimmäisen kerran viime lokakuussa ja nyt kehittäjät paljastivat vihdoinkin sen lopullisen julkaisupäivän. Mobiiliversion pitäisi Riotin mukaan olla saatavilla maaliskuun puolessa välissä useimmissa maissa.
Mobiiliversio pelistä tukee crossplayta, eli tilin kehitys pysyy synkronoituna pelin PC- ja mobiiliversioiden välillä. Pelaaminen on myös mahdollista kaikkia käyttäjiä vastaan, alustasta riippumatta.
Mobiiliversion lisäksi tulossa on myös pelin kolmas hahmosetti ja kehittäjät kertovat aikovansa kierrättää käytössä olevia hahmoja tasaisin väliajoin, sillä League of Legends -universumista löytyy melkoisia määriä sopivia vaihdokkaita. Myös pelin esineisiin on tulossa viilauksia, jotta ne toimivat uusien hahmojen myötä tulevien mekaniikoiden kanssa.
Lähde: Dexerto.com.
Kuva: Riot Games.
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten