Team Envy iskee Fortniten taistelukentille KingRichardin johdolla

Vaikka virallista ja kilpailullista skeneä ei Fortniten ympärille ole vielä päässyt muodostumaan, on Team Envy panostanut jo hyvissä ajoin peliin. Organisaatio nimittäin ilmoitti värvänneensä mukaan varsin suositun Fortnite pelaajan ja streamaajan KingRichardin.
KingRichardin kyvyt ovat hätkähdyttävät. Envyn tiedotteen mukaan hän on yhden pelin aikana saanut 19 tappoa ilman yhtään otettua vahinkoa, mikä on tällä hetkellä ilmeisesti ennätys pelissä.
Vaikka Fortnite ei vielä tue muita kuin yleisiä ja kaikille avoimia pelejä, on hyvin todennäköistä, että Fortnite tullaan vielä näkemään vahvana osana e-urheilu skeneä. Team Envyn Twitter-tiedotteesta pääsee vielä omin silmin toteamaan KingRichardin nopeita refleksejä.
Catch his stream here: twitch.tv/kingrichard
Kuvan lähde: Epic Games
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Fnatic finaaliin – Elias ”Jamppi” Olkkosen turnaus ohi
- NAVI:n taival päätökseen Astanassa
- Uudistettu eChampions League käynnistyy
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI jatkoon
- NAVI taistelee jatkopaikasta Astanassa
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL taisteli tiensä jatkoon
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Fnatic taistelee finaalipaikasta
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI aloitti voitolla Astanassa
- Elias ”Jamppi” Olkkosen ja Nikita ”Derke” Sirmitevin joukkueet jatkoon
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena