Team Envy iskee Fortniten taistelukentille KingRichardin johdolla

Vaikka virallista ja kilpailullista skeneä ei Fortniten ympärille ole vielä päässyt muodostumaan, on Team Envy panostanut jo hyvissä ajoin peliin. Organisaatio nimittäin ilmoitti värvänneensä mukaan varsin suositun Fortnite pelaajan ja streamaajan KingRichardin.
KingRichardin kyvyt ovat hätkähdyttävät. Envyn tiedotteen mukaan hän on yhden pelin aikana saanut 19 tappoa ilman yhtään otettua vahinkoa, mikä on tällä hetkellä ilmeisesti ennätys pelissä.
Vaikka Fortnite ei vielä tue muita kuin yleisiä ja kaikille avoimia pelejä, on hyvin todennäköistä, että Fortnite tullaan vielä näkemään vahvana osana e-urheilu skeneä. Team Envyn Twitter-tiedotteesta pääsee vielä omin silmin toteamaan KingRichardin nopeita refleksejä.
Catch his stream here: twitch.tv/kingrichard
Kuvan lähde: Epic Games
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Joona ”Serral” Sotala EWC:n mestariksi
- Joona ”Serral” Sotala upeasti finaaliin
- Joona ”Serral” Sotala eteni jatkoon EWC:ssä
- Joona ”Serral” Sotala vakuuttavasti jatkoon
- Joona ”Serral” Sotala aloitti EWC:n voitolla
- Eetu Sahan sopimukselle sinetti – tällaisen joukkueen hän saa
- Kolme henkilöä syyttää E-urheilupomo seksuaalisesta ahdistelusta
- Topias ”Topson” Taavitsainen vihjaili paluulla
- CS2-tähti ”s1mplen” ulosostohinnasta hurjia arvioita
- ENCE:n CS2-joukkueeseen muutoksia – suomalaispelaaja saa näyttöpaikan