T1 Tutuksi – Dota 2 TI10
T1 on legendaarinen vuonna 2002 perustettu esports organisaatio, joka on tullut paremmin tutuksi League of Legendsin puolella. Kolminkertainen LoL:in maailmanmestari on nyt jahtaamassa ensimmäistä Dota 2 The Internationalin voittoa, ja mahdollisuudet siihen on olemassa.
T1 pähkinänkuoressa
- Maa: Etelä-Korea
- Valmentaja: Park ”March” Tae-won
- Manageri: Vladislav Katunin
- Voitettua palkintorahaa: $369,422
T1 TI10 Kokoonpano
- Nuengnara “23savage” Teeramahanon
- Karl “Karl” Baldovino
- Carlo “Kuku” Palad
- Kenny “Xepher” Deo
- Matthew “Whitemon” Filemon
T1 Dota 2 Draftit
Viimeisen puolen vuoden aikana T1 on pelannut 97 ottelua Dotaa, joista 55 on päättynyt voittoon ja 42 tappioon. Hero pooli on ollut varsin laaja, mutta joukosta nousee muutamia selkeitä ykköspickejä, joiden kanssa T1 on voittanut paljon:- Lion, 33 ottelua 60% voittoja
- Doom, 23 ottelua 82% voittoja
- Enchanctress, 20 ottelua 65% voittoja
- Snapfire, 13 ottelua 70% voittoja
- Nyx Assassin, 12 ottelua 83% voittoja
- Magnus, 11 ottelua 73% voittoja
Voiko T1 voittaa Dota 2 The International Mestaruuden?
Kysymys on hyvä, enkä pidä sitä mitenkään täysin mahdottomana. Joukkue on esittänyt vakuuttavia otteita, ja vaikka viime aikoina suoritukset eivät ole olleet niin hyviä, on potentiaali olemassa. 23savege sekä Karl ovat molemmat loistavia pelaajia, eikä offlane tai supportit jää juurikaan jälkeen. The International kokemusta kuitenkin uupuu, sillä Kuku on ainoa joka on aiemmin pelannut TI:ssä (neljästi). Lohkovaiheesta upper bracket paikan saaminen pitäisi kuitenkin olla mahdollista, ja sitten ken tietää. Lue myös: Team Aster Ennakossa – Dota 2 TI10 Ota e-urheilu.org haltuun myös Twitterissä!LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- LoL-pelaajaa syytetään seksuaalisesta häirinnästä
- Venäläispelaajat jyräsivät HLTV:n parhaiden pelaajien listauksessa – ykkösnimi kuitenkin Ranskasta
- HLTV jatkoi CS2-palkinnot – Team Vitality vuoden joukkue
- Shakin ESM-kilpailut mukana Assembly Winterissä
- Esports Nations Cupin formaatti julkistettu
- ENCE julkaisi uuden CS2-kokoonpanonsa – suomalaispelaaja sai lähteä
- Venäläisväite: Suomalainen CS2-legenda missasi ottelunsa herättyään kännissä väärästä paikasta
- Huhut Aleksi ”Aleksib” Virolaisesta ammuttiin alas
- HLTV julkaisi CS2:n pelipaikkojen parhaiden finalistit
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen lähdössä? – NAVI kartoittaa korvaajaa
- LoL-pelaajaa syytetään seksuaalisesta häirinnästä
- Venäläispelaajat jyräsivät HLTV:n parhaiden pelaajien listauksessa – ykkösnimi kuitenkin Ranskasta
- HLTV jatkoi CS2-palkinnot – Team Vitality vuoden joukkue
- ENCE julkaisi uuden CS2-kokoonpanonsa – suomalaispelaaja sai lähteä
- Venäläisväite: Suomalainen CS2-legenda missasi ottelunsa herättyään kännissä väärästä paikasta
- Esports Nations Cupin formaatti julkistettu