Striimaaja yhdisti kuntoilun ja videopelien pelaamisen nerokkaalla tavalla

Joskus ajan löytäminen molemmille, kuntoilulle ja pelaamiselle voi olla hankalaa esimerkiksi työkiireiden takia. Yksi Twitch-striimaaja kuitenkin keksi nerokkaan tavan yhdistää nämä kaksi asiaa.
Twitch-striimaaja InspiredGreen yhdisti kuntoilun ja Call of Duty: Warzonen pelaamisen nerokkaalla tavalla. Hän pelaa pyöräilysimulaattori Zwiftiä – joka sallii pelaajan käyttää omaa pyöräänsä virtuaalisessa maailmassa – samalla kun tuhoaa vastustajiaan Warzonessa PS4-ohjainta käyttäen.
Warzone ei ole myöskään ainut peli jonka parissa InspiredGreenin on nähty kuntoilevan. Jokin aika sitten, nähtiin hänet voittamassa Apex Legends -ottelu satulan selästä käsin.
Won some games while riding a bike 😅
byu/InspiredGreen_ inapexlegends
InspiredGreenin tapa yhdistää kuntoilu ja pelaaminen on hyvin inspiroivaa. Toivottavasti se motivoi myös muita videopelien ystäviä pitämään itsestään paremmin huolta, vaikka sitten pelaamalla Warzonea kuntopyörän selästä käsin, tai tekemällä vaikka punnerruksia jokaisen kuoleman kohdalla.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ jatkoon Melbournessa
- MOUZ ja NAVI aloittivat IEM Melbournen voitolla
- Urheilukoululta nolo moka
- Nikita ”Derke” Sirmitevin ja Elias ”Jamppi” Olkkosen joukkueet jatkoon
- ENCE:n major-haaveet kariutuivat
- ENCE piti major-haaveensa elossa
- ENCE selkä seinää vasten karsinnoissa – Heroic Austiniin
- ENCE avasi major-karsinnat voitolla ja tappiolla
- CS2:ssa jättikauppa – mONESY myytiin Falconsiin
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle kirvelevä tappio