S1mple ja smooya riitelivät pelissä – ”Olet idiootti” – tähti puukotti heti

S1mple ja smooya riitelivät pelissä leikkisästi, mutta kaiken kruunasi se, että samalla kierroksella ukrainalaistähti onnistui puukottamaan smooyan.
Maailman paras pelaaja Oleksandr ”s1mple” Kostyliev on tarjonnut faneille viihdettä urakalla striimaamalla. CS:GO:n FPL-pelissä s1mple ja Owen ”smooya” Butterfield päätyivät pieneen leikkisään sanaharkkaan, mutta Kostyliev onnistui nöyryyttämään tämän jälkeen.
– Jos ette voita meitä, kun minulla on 10% lossia, niin olette v*tun perseestä. Tiedoksi teille, s1mple laittoi chattiin.
– Olet idiootti, älä puhu minulle, smooya vastasi leikkisästi.
– Tier 3 -tason pelaaja puhuu, s1mple kommentoi ja kierros käynnistyi.
Ukrainalainen meni Miragen ikkunan taakse piiloon savuun. Epäonninen smooya käveli juuri hänen eteensä ja s1mple sai ilmaisen puukkotapon.
– Anteeksi, tarkoitin tier 4 -tason pelaajaa, xd, s1mple lisäsi.
Molemmat ovat tunnettuja vitsikkäistä heitoistaan, mutta molemmat ovat joutuneet aikaisemmin urallaan pahoittelemaan toksista käyttäytymistään.
Lue myös: Dexerto: Smooya joutumassa Movistar Ridersin penkille?
Ota eurheilu.org haltuun myös Twitterissä!
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten