OG etsii kuumeisesti tuuraajaa Anathan ”ana” Phamille

Marraskuussa moni OG:n fani sai järkytyksekseen kuulla, että Anathan ”ana” Pham ilmoitti pitävänsä taukoa Dota 2 -pelistä. Uutinen oli kova, sillä ana pelasi joukkueen ensimmäistä positiota ja vieläpä varsin menestyksekkäästi. Joukkue mm. voitti Dota 2 The International 8 -turnauksen.
Ana ei ole kuitenkaan virallisesti lähtenyt joukkueesta, vaan hän on vain toistaiseksi syrjässä tiimin peleistä.
→ facebook.com/notes/og/a-new… #DreamOG
OG on kuumeisesti etsinyt uutta carrya joukkueelle. Ensimmäinen valinta osui Per Anders ”Pajkatt” Olsson Lilleen. Yhteistä taivalta kesti vain alle kuukauden ja pari päivää sitten OG ilmoitti, että Pajkatt ei enää jatka osana joukkuetta.
On ymmärrettävää, että TI8-turnauksen voittaneen joukkueen kyytiin on hankala hypätä ja paineet menestyä ovat varmasti kovat. Uusi tulokas ilmoitettiin kuitenkin jo seuraavana päivänä. Joukkueen kärkeen loikkaa Igor ”iLTW” Filatov.
Toivotaan, että joukkue löytää yhteisen sävelen mahdollisimman nopeasti!
We're glad to welcome iLTW, standing in as our pos 1 player.
See you at 17:00 CET for our #WePlayDota2 match today against @VegaSquadron
#DreamOG
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio