OG eteni BLAST-finaaleihin – Natus Vincere sai selkäsaunan semifinaalissa!

OG nappasi jo toisen voittonsa BLAST Premier Fall Open 2020 -turnauksessa, kun Natus Vincere kaatui kartoin 2-0.
BLAST Premier Open Fall -turnauksen A-lohkon ylempi semifinaali käytiin tiistai-iltana. OG naputti Natus Vinceren kumoon lukemin 2-0 (Mirage 16-14, Dust 2 16-9).
Mirage:
Jälleen ensimmäisenä karttana nähtiin OG:n valitsema Mirage. T-puolelta aloittanut kansainvälinenjoukkue oli ahdingossa alkuottelun, mutta silti onnistui nappaamaan kuusi kierrosta ennen puoltenvaihtoa.
OG hävisi pistoolikierroksen ja kartta näytti menevän Natus Vincerelle, mutta ensimmäisen asekierroksen jälkeen Natus Vincere ei oikein löytänyt pommipaikkoja haltuunsa. Lopulta 30 kierroksen jälkeen OG voittamaan oman karttavalintansa nimiinsä lukemin 16-14
6-9 at half-time!
#DreamOG #BLASTPremier | @csmoneytrade
No @onfireanders, it wasn't disgusting. It was average @m4ntuu to be honest.
#DreamOG #BLASTPremier | @csmoneytrade
Dust 2:
Natus Vinceren Dust 2 -valinta ei todellakaan ollut huono yllätys OG:lle. Joukkue on suorittanut myös Dust 2:ssa melkoisen hyvin ja se nähtiin myös tänään. CT-puolelta aloittanut OG sai jokseenkin pidettyä Natus Vinceren Oleksandr ”s1mple” Kostylievin kurissa, joka toi joukkueelle 10-5 tuloksen ensimmäiseltä puoliskolta.
Hyökkäyspuolelta Aleksib sai jälleen mahtavaan kuntoon, joka näkyi myös tuloksessa. OG kaatoi Natus Vinceren Dust 2:ssa lukemin 16-9.
What a game from our captain.
#DreamOG #BLASTPremier | @csmoneytrade
Let's goooooo
#DreamOG #BLASTPremier | @csmoneytrade
Voiton myötä OG eteni BLAST Premier Fall Open -turnauksen finaaliin ja samalla BLAST Premier Fall finaaleihin, jossa palkintopottina on huimat 750 000 dollaria.
Keskiviikon BLAST Premier Fall Open -finaaliottelu alkaa kello 21.30 alkaen.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten