Näin Team Liquid pääsi Islannin LAN-turnaukseen – kurkkaus kulisseihin

Vlogi näyttää: näin Team Liquid pääsi Islannin LAN-turnaukseen. 25 minuutin videolla mahtuu paljon asiaa ja kurkkaus kulisseihin.
Team Liquidin Valorant-joukkue on yksi maailman parhaista ja se on toinen EMEA-alueen organisaatioista, joka selvitti tiensä ensimmäiseen kansainväliseen LAN-turnaukseen.
Heti videon alussa nähdään Elias ”Jamppi” Olkkonen selittämässä ja heittämässä vitsiä. Sponsorit huomioidaan ja ne tuodaan hauskasti esille.
Vlogi antaa pienen katsauksen näyttöjen taakse ja Team Liquidin rutiineihin ennen pelejä. Jamppi luo hypeä joukkueeseen ja hakee itse motivaatiota tennispelaaja Roger Federeristä.
Katso vlogi alhaalta.
VALORANT Champions Tour 2021 on ollut hyvässä tahdissa ja Team Liquid pääsi osallistumaan EMEA Stage 2 Challengers Finals -turnaukseen. Kyseisen turnauksen kaksi parasta lunastivat paikan Islannin LAN-turnaukseen ja Masters Reykjavík kutsuu Team Liquidia sekä Fnaticia.
Lue myös: Ensimmäisen kansainvälisen Valorant LAN-turnauksen palkintopotti julki
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
KIERRÄTYSVAPAITA
ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Joona ”Serral” Sotala EWC:n mestariksi
- Joona ”Serral” Sotala upeasti finaaliin
- Joona ”Serral” Sotala eteni jatkoon EWC:ssä
- Joona ”Serral” Sotala vakuuttavasti jatkoon
- Joona ”Serral” Sotala aloitti EWC:n voitolla
- Eetu Sahan sopimukselle sinetti – tällaisen joukkueen hän saa
- Kolme henkilöä syyttää E-urheilupomo seksuaalisesta ahdistelusta
- Topias ”Topson” Taavitsainen vihjaili paluulla
- CS2-tähti ”s1mplen” ulosostohinnasta hurjia arvioita
- ENCE:n CS2-joukkueeseen muutoksia – suomalaispelaaja saa näyttöpaikan