Muutoksia FaZe Clanin kokoonpanossa!

FaZe Clan vahvisti tänään tiistaina Twitter ilmoituksellaan, että se tekee muutamia muutoksia CS:GO kokoonpanoonsa. Twiitissä kerrottiin, että Philip ”aizy” Aistrup tullaan siirtämään pois kokoonpanosta, mutta se ei tarkenna minne aizy on siirtymässä. Joakim ”jkaem” Myrbostad tullaan näkemään tulevissa peleissä FaZe:n tiimissä stand-in pelaajana.
#FaZeUp
Twiitissä ei kerrottu tarkempia tietoja ”aizy”:n kohtalosta, tai siitä kuka hänet tulee lopullisesti korvaamaan kokoonpanossa. ”Jkaem” on FaZe:n entinen pelaaja, joka astui aijemmin pois tiimistä antaakseen tilaa Fabien ”kioShiMa” Fiey:lle. Jkaem jätti kokoonpanon virallisesti 20. joulukuuta, mutta on nyt palaamassa siihen takaisin ainakin toistaiseksi.
FlickShot sivuston Guillaume ”Nel” Canelo raportti kertoi aijemmin, että aizy tulisi siirtymään NORTH joukkueen CS:GO roosteriin ja korvaisi Ruben ”RUBINO” Villarroelin. Raportissa kerrottiin myös, että Adil ”ScreaM” Benrlitom tulisi FaZe Claaniin aizy:n paikalle. Guillaume ”Nel” Canelo ennusti, että ”RUBINO” tulisi siirtymään Jkaem:in tulevaan joukkueprojektiin, mutta asiasta ei ole saatu vielä enempää infoa.
lähde: FaZe Clan, thescoreesports
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Suomalaisvalmentaja G2-huhujen kohteena
- CS:n supertähti tekee paluun
- Team Falcons taas MOUZ:ia vahvempi
- MOUZ jyräsi välieriin
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio
- MOUZ aloitti huipputurnauksen voitolla
- Palloliittolta uusi aluevaltaus – järjestää Rocket Leaguen –turnauksen
- Legendaarinen CS2-organisaatio myynnissä
- MOUZ:n taival päättyi Melbournessa
- Nikita ”Derke” Sirmitevin Team Vitalitylle tappio