FURIAlta fantastinen taktiikka Infernossa – valepläntti sai aikaan ilmaisen pommipaikan

Brasilialainen CS:GO-joukkue esitteli BLAST Premier Fall Finals -turnauksessa huikean taktiikan G2:sta vastaan.
Tänä vuonna CS:GOn kirkaimpaan kärkeen noussut FURIA osoitti keskiviikko-iltana, miksi he ovat ansainneet paikkansa HLTV:n rankingin Top 10:stä.
BLAST Premier Fall Finals -turnauksen avauskierroksella FURIA kohtasi Nikola ”NiKo” Kovačin tähdittämän G2:n. Ottelusarjan ensimmäisessä kartassa FURIA suoritti kahdeksannella kierroksella ilmiömäisen taktiikan, joka toimi täydellisesti.
Lue myös: CS:GO-ammattilaiset protestoivat ennen BLAST-finaaleja – ottelu myöhästyi yli kaksi tuntia!
5vs5 -tilanteessa FURIA heitti B-savut, jotka peittivät CT-pelaajien näkyvyyden. Brasilialaisjoukkueen pelinsisäinen johtaja meni yksin kiinnittämään pommia, mutta lopetti sen saman tien. Samalla kaksi FURIA-pelaajaa olivat A-pommipaikan läheisyydessä ja ottivat sen haltuun melkeinpä täysin ilmaiseksi, kun G2:n pelaajat lähtivät kohti B-pommipaikkaa.
FURIAlta fantastinen taktiikka Infernossa:
Taktiikka olisi ollut varmasti Twitch-chatin naurunaihe, mikäli se olisi epäonnistunut, mutta täysin onnistuneena tämä taktiikka hipoo jopa vuoden upeinten toteutettua toimintasuunnitelma.
FURIA on näyttänyt viime aikoina mahtavaa suorittamista juuri Inferno-kartassa. Joukkue on tällä hetkellä kahdeksan karttavoiton putkessa.
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- E-urheiluun tulossa uusi maajoukkuekilpailu
- Eetu ”sAw” Saha johdatti G2:n upeaan voittoon
- Eetu ”sAw” Sahan G2 finaaliin – MOUZ:lle pettymys
- MOUZ ja G2 jatkoon Lontoossa
- ENCE tiedotti uudistuneen Academyn kokoonpanosta
- NHL 26:n parhaat pelaajat julkaistu – näin pärjäsivät suomalaispelaajat
- Eetu ”sAw” Sahan G2 jysäytti yllätyksen
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ:lle tappio lohkofinaalissa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI ulos huipputurnauksesta
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ jatkoon BLAST Openissa