Fnatic ulos jättiturnauksesta! Derke: ”Olen vihainen itselleni”

Valorant Champions Tourin Masters -turnaus Kööpenhaminassa on ollut usealle joukkueelle raaka. Perjantaina sen sai kokea Nikita ”Derke” Sirmitevin Fnatic, joka jyrättiin 2-1 ulos turnauksesta FunPlus Phoenixin toimesta.
Ottelupari alkoi FunPlus Phoenixin valitsemalla Splitillä, missä Derke ja Emir Ali ”Alfajer” Beder olivat tiukassa vireessä. Myös pelinsisäinen johtaja Jake ”Boaster” Howlett sai tilastot plussalle. Eniten tappoja nappasi kuitenkin FPX:n Dmitry ”SUYGETSU” Ilyushin (30). Fnatic teki comebackin ja varasti kartan jatkoajalla lukemin 13-15.
Kartta vaihtui Bindiin ja FPX vei molemmat pistoolikierrokset sekä kartan 13-7. Myös ratkaisevassa kartassa Fracturessa FunPlus Phoenix sai vahvan alun ja jyräsi Fnaticin ulos turnauksesta 13-5.
Jos twiitti ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
Suomen paras Valorant-pelaaja Derke kertoi ottelun jälkeen, että hän on vihainen itselleen.
Jos twiitti ei näy, niin voit katsoa sen tästä.
Lue myös: Suomeen jättimäinen LAN-turnaus: Elisa Masters Espoo – voittaja pääsee IEM Katowiceen
Ota eurheilu.org haltuun myös Twitterissä!
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- MOUZ:lle ja NAVI:lle tappiot
- NAVI eteni jatkoon BLAST Openissa
- MOUZ hurjan trillerin jälkeen jatkoon
- NAVI nappasi voiton
- Jimi ”Jimpphat” Salon MOUZ avasi voitolla
- Heimo lakkauttaa CS2-joukkueensa
- MOUZ:lle selvä tappio finaalissa
- MOUZ ESL Pro Leaguen finaaliin
- NAVI:n taival katkesi ESL Pro Leaguessa
- MOUZ ESL Pro Leaguen välieriin